Однією з ланок водного господарства в
Бершадському районі є Тульчинське міжрайонне управління водного господарства, яке обслуговує 9 районів Вінницької області. Чинним законодавством управлінню надане право контролю за охороною, раціональним використанням та відтворенням водних ресурсів, що здійснюються спільно з органами екобезпеки, представниками прокуратури, органами податкових інспекцій.
Кожного року працівники управління беруть участь у щорічній Всеукраїнській акції «До чистих джерел», «День довкілля», «Зелений паросток майбутнього», спільно з громадськими організаціями проводиться робота по впорядкуванню прибережних захисних смуг, водоохоронних зон малих річок та водоймищ, ставків, джерел питної води, адже витік кожної річки, річечки чи струмка починається саме з природного джерела – зародка водної артерії. За рахунок цих витоків поповнюється водний фонд області.
Але коли пройтись берегами наших річок, то ледь не через кожних сто метрів наткнешся на стихійне сміттє - звалище. До речі, це стосується і узбіч наших великих та малих доріг. Такого ніде не побачиш в Європі. То чи варто нам туди рватись, якщо не маємо елементарної культури?
Крім того, одним із завдань управління на сьогодні є підтримання меліоративних систем, як зрошених, так і осушених, гідротехнічних споруд, насосних станцій, трубопроводів в належному стані. Адже до зони обслуговування управління належить 15,5 тис. га меліоративних земель.
Наші спеціалісти проводять роз’яснювальну роботу з метою підвищення екологічної культури та роз’яснення вимог водоохоронного господарства. Однак, для вирішення важливих екологічних проблем, зокрема збереження води, необхідно формувати в суспільстві екологічну свідомість, широко залучати громадськість до співпраці і взаємодії з усіма об’єктами господарювання. Тож дбаймо не тільки про себе, а й про тих, хто прийде після нас.
Олександр САЛГАНІК, провідний інженер відділу КВВ Тульчинського МУВГ.