Fridge magnet wooden gears

"Баланівський Кулібін" або Золотий фонд вулиці

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Січня 2016, 09:00

Зустріч із Омеляном Сидоровичем Ярошептою у нього вдома у Баланівці відбулася після того, як дружина, діти, онуки привітали його по радіо із семидесятиріччям.

На одній із стін кімнати фотографії – свідчення ще одного ювілею – з нагоди золотого весілля, яке вони відсвяткували рік тому.

– А він вартий того, щоб про нього написати, – обізвалася Тамара Василівна, його дружина. – Тільки криниць викопав, за його підрахунками, більше трьохсот. І це крім того, що більше тридцяти років працював трактористом.

– Дітей було багато, от і змушений був більше заробляти, щоб поставити їх на ноги, – почав він пояснювати. Аж поки не співпало, що і трактор поламався, і колгосп розпався. Тож пішов на пенсію. При цьому дякував Богу, що колгоспу вистачило, щоб хоч до пенсії доробити, стаж мати. А то тепер і з цим проблема.

Дітей у Ярошептів п’ятеро, і в селі кажуть, що усі (крім одного сина, який загинув двадцятиоднорічним, що батькам теж непросто було пережити), господарюють самостійно.

Здавалося б, грошей йому нібито вже і не треба стільки, як тоді, коли вони виростали, бо самі заробляють, але ж ні, хочеться ще й онукам допомогти. Хату, слава Богу, розповідав він, собі збудували, дітям теж допомогли. А з криницями почалося, як викопав собі, бо далеко воду для худоби було носити. З металолому зконструював лебідку з електродвигуном – і пішли справи. У нього, «баланівського Кулібіна», як називає його дружина, багато чого власної конструкції – стругальний верс тат, бетонозмішувач, бурякорізка.

Верхи на будівлях робив теж. Бувало, добу на тракторі, а добу як не верх робить, то у криниці. Будь ти хоч на небі, хоч на тракторі, а там і там треба щось робити – засвоїв ще з тієї пори, коли виростав у сім’ї простих колгоспників.

Це тепер «бавлять» дітей до двадцятирічного віку, а тоді дивуються, чому вони і за холодну воду не беруться.

Одружився дев’ятнадцятирічним. З тих пір як і дорікне дружині, то хіба за те, що до неї далеко було ходити, коли була дівчиною.

– Трішки не так було, – усміхнулася вона у відповідь. – Ятоді у книжковому магазині торгувала, а професія продавця була престижна, не те, що доярки. Хоч вже коли була заміжньою, то і мене ферма не обминула. А щодо чоловіка, то, за її словами, його і тепер вдома не застанеш. Багато чоловіків повимирали, то він тепер «золотий фонд» на їхній вулиці – усі до нього. Комусь дров нарізати, комусь держак до лопати зробити. Молодші (не всі, звісно) в руки нічого не беруть, от і не вміють нічого, а може не хочуть навіть топорище собі зробити. Натомість на безробіття нарікають.

Для нього, навіть семидесятирічного, завжди знаходилася робота, багатьох виручає.

Найглибша криниця, яку копав, тридцять метрів, та ще й не докопалися до води. На запитання, чи не страшно було, відповів, що у криниці, як і у житті: якщо стежити за собою, дотримуватися певних правил, нічого лихого не трапиться. І щоб інструмент був справний.

З оглядкою на роки не відпочиває, адже вважає, що тільки у молодих на першому плані відпочинок. А безробіття, за твердженням Ярошептів, від того, що молоді не хочуть нічим займатися. Як аргумент навели приклад, що їхні діти завжди мали роботу, бо тому навчені.

– Переживали за чоловіка, коли копав колодязь, – запитав я у дружини, – небезпечна ж робота?!

– А я і тепер переживаю, – відповіла вона. – Десь затримається, а я ні спати, ні сидіти, все виглядаю, бо так вихована.

От і тримається їхня родина на, здавалося б, настільки простих і зрозумілих істинах.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
3 фото   
<b>Відкритий лист панам Демченку, Козорізу і не тільки</b><br />Вельмишановні панове Борисе та Анатолію! Зізнаюсь, що я, з очікуваною цікавістю ознайомився з наперед анонсованими...
2 фото   
<b>На вістрі уваги - боротьба з корупцією</b><br />Чергове засідання громадської ради при райдержадміністрації відкрив і вів її очільник Антон Андрейцов. Перше...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Білозор Никон Никанорович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 10.01.45. Похов. м. Хінензберг, Східна Пруссія.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Баланівський Кулібін" або Золотий фонд вулиці - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення