Віру Сергіївну ще називають невісткою березівською, адже її чоловік Михайло Стратонович родом з цього села.
До речі, відома майстринявишивальниця кілька разів побувала на Вінниччині. Зокрема, у 2006 році в обласному художньому музеї за сприяння Всеукраїнського інформаційно-культурного центру відбулася її персональна виставка «Український рушничок».
Минулого року в Бершадському краєзнавчому музеї з ініціативи Петра Маніленка було презентовано виставку, присвячену В.С. Роїк. На ній експонувалися портрет Віри Сергіївни, її сукня, одна з перших робіт майстрині – вишитий рушник, два наперстки, якими вона працювала, книги та публікації про її творчість.
Варто сказати про те, що Петро Маніленко особисто знайомий з сином Віри Роїк – Вадимом Михайловичем, який мешкає в Сімферополі.
Нещодавно Петро Васильович отримав від нього бандероль з експонатами для поповнення фондів районного краєзнавчого музею. Зокрема, журналіст передав працівникам музею книгу Віри Сергіївни «Мелодії на полотні.
Спогади. Вишивки. Відгуки» (друге видання, доповнене) з дарчим підписом: «Бершадському краєзнавчому музею в дарунок від Державної організації «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр» і родини Роїк з вдячністю за популяризацію творчості Героя України Віри Роїк».
У книзі майстриня ділиться спогадами про своє творче, насичене багатьма подіями життя, в ній публікуються фоторепродукції її робіт, статті про неї та її вишивки, відгуки мистецтвознавців, художників, музеєзнавців, журналістів, учениць, друзів, майстрів вишивки і відвідувачів виставок про творчість Віри Сергіївни. Окремо вміщені списки персональних і групових виставок за її участю, перелік музеїв, які мають у власності її вишивки. Перераховано також усі звання і нагороди майстрині, наведено основні дати (хронологію) її життя та творчості. Митці стверджують: Віра Сергіївна – жінкалегенда, український феномен, першорядний майстер української народної вишивки. Її вироби вирізняються чітким малюнком, лаконізмом кольору, емоційною виразністю і бездоганною технікою, вони пронизані історією та українською народною традицією. Загалом творчість В.С. Роїк – вагоме мистецьке явище в Україні.
Окрім цієї книги, музею було передано газетно-журнальні публікації, відгуки про життя і творчість великої майстрині народно-прикладного мистецтва, ім’я якої золотими літерами викарбувано в італійському місті Барі, де покояться мощі Миколи Чудотворця, поряд з іменами папи Римського Іоанна Павла ІІ та Матері Терези.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.