Fridge magnet wooden gears

Якщо в основі сім’ї – злагода

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Березня 2013, 21:21

На знімку (зліва направо): у сімейному колі Владислав, його мати Раїса Іванівна з Дімкою на руках та батько Дмитро Іванович. Фото з домашнього архіву

Багатодітна сім’я. Наскільки глибокий зміст криється за цим сполученням слів. І як вже тут не віддати належне (та ще й у переддень 8 Березня) жінці-матері, на якій, кажуть, і без дітей, три кутки в хаті завжди тримаються. Хоч якщо до кінця бути справедливим, то від батька теж дуже багато залежить.

Про одну з таких сімей – родину Цимбалів із Бирлівки – можна почути лише найкращі відгуки. Спостерігаючи за ними, як щоранку з вулиці Набережної виїжджає «бусик», можна подумати, що бізнесмени якісь. Насправді ж, то поспішає на роботу глава сім’ї Дмитро Іванович, він працює методистом у районному відділі освіти. Разом із ним дружина Раїса Іванівна – керівник гуртка, який діє на базі Бирлівської школи від район - ного будинку дитячої творчості. Десятикласнику Владиславу, який навчається у Бершадській загальноосвітній школі №1, теж не личить запізнюватися на уроки. І аж ніяк не можуть дозволити собі порушувати порядок роботи (бо завідуюча дитсадком так наказала) шестирічна Ліза та її трирічний братик Діма.

Так, багатодітна сім’я – це тривоги, неспокій. Але насправді той спокій Дмитро та Раїса втратили не тоді, коли на світ почали з’являтися діти, а ще коли були школярами. Іскорка у взаємовідносинах між однокласниками спалахнула, коли навчалися у паралельних класах. Та ще й настільки яскраво, що змогла освітити все їхнє життя. Раїса вже тоді готова була вирушити за своїм судженим Дмитром на край світу. З тієї пори, якщо й розходилася між ними паралель їхніх класів, то хіба тільки тоді, коли вона навчалася у педучилищі, а він – у педуніверситеті.

До речі, Іван Петрович (батько Дмитра Івановича) теж із багатодітної сім’ї, в якій виховувалося аж семеро дітей.

Саме від нього, учителя фізвиховання, міг успадкувати професію педагога.

Нині родина Цимбалів, щоб утриматися на плаву, не вигадує нічого особливого, як інші. Виживають лише завдяки тому, що у свій час перейняли любов до праці від своїх батьків. І Настасія Дмитрівна (мати Дмитра), і Марія Михайлівна (мати Раїси) все життя трудилися на фермі.

Здавалося б, їхні діти, за теперішніми оцінками, – це вже інтелігенція, але обоє так і не відходять від закладених у свідомість батьками традицій.

Те, що не так легко доводиться з трьома дітьми, не заперечують. Але вже з одного тільки спілкування з ними можна зрозуміти, що за всі шістнадцять років, прожитих у парі, відчувають себе щасливими. Та і як не радіти?

Мало того, що їхній п’ятнадцятирічний син – справжній помічник (бо ж ведуть ще і домашнє господарство), у нього вже є й певні здобутки.

Владислав не тільки вже виступає за збірну команду області з футболу, а й є капітаном команди свого 1997-го року народження, захищає також кольори вінницької «Ниви» Ю-15 (юнацька команда п’ятнадцятирічних). А загалом, за вінницьку «Ниву» виступає ще з сьомого класу.

Про те, як сім’я стала багатодітною, усміхаючись, розповідає батько. Каже: коли підріс син, дружина захотіла мати ще й дочку-помічницю, а де двоє дітей, там і третя не заважатиме.

Але хоч і почуваються батьки щасливими, все ж неабияк тривожить доля дітей, а там і внуків. З боку держави хоч і є поміч, насправді цього ще дуже недостатньо. На змагання і тренування, наприклад, син їздить за власні кошти – це для багатодітної сім’ї чималі витрати. А що буде, як підростуть ще двоє дітей? Що робити тим батькам, які вже відтепер неспроможні допомогти своїм дітям?

Виховують підростаюче покоління у цій родині на принципах випробуваної віками педагогіки. Найважливіше (повчають своїх дітей Раїса Іванівна і Дмитро Іванович) – у будь-якій ситуації залишатися людиною, намагатися нікого не образити. Тільки за добро життя віддячує добром.

На першому плані завжди повинна бути мораль і в жодному випадку не матеріальні цінності.

Так, змушує іноді життя виявляти крутий характер, але здебільшого в сім’ї Цимбалів панує благополуччя та злагода. Результати ж такого виховання в усіх на виду.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
48 фото   
<b>ШЛЯХОВА</b><br />
9 фото   
<b>Весняна толока</b><br />В рамках двомісячника благоустрою та обласної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», працівниками райдержадміністрації,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Яловенко Антон Ілліч (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.45.

З історії Бершаді
Вперше згадується Бершадь в історичних джерелах 1459 року. Розташована була на південному кордоні Литовського князівства. Обнесена шестиметровим валом, з фортецею у центрі, Бершадь являла важливий форпост у боротьбі проти турків і татар. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Якщо в основі сім’ї – злагода - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення