На знімку: майстриня-вишивальниця О.М.Шуляр і її роботи.
Ця голка-чарівниця
Чаклує день при дні.
З’являються картини
На білім полотні.
Це диво веселкове,
Мелодія душі!
Це відчуття чудове,
Дароване мені.
Це відпочинок, свято,
Це крила за спиною...
А мрій ще так багато!
Світ полонить красою!
Любов до вишивання в Оксани Миколаївни зародилася, мабуть, ще в дитинстві. Її мама, Марія Прокопівна, чудово в’яже светри, плаття, костюми, однак дівчині найбільше запам’яталася вишита матусиними руками маленька подушка, яку вона клала в коляску і возила на ній дітей.
– Тепер і я вишила таку подушечку для своєї доньки Маринки, якій рік і вісім місяців, – каже О.М. Шуляр. – До речі, активно вишиванням я почала займатися саме після народження дитини. Донька ще дуже маленька, але любить займатися зі мною – бере тканину і нитку, сідає біля мене і «шиє».
Азам вишивання Оксана навчилася у школі, а далі секрети цього ремесла опановувала самотужки. Часу у молодої мами, яка доглядає за маленькою дитиною, малувато, так що робіт у майстрині поки що не дуже багато. Оксана Миколаївна залюбки демонструє свої вишивки – «Серце» у стилі бароко, «Дівчина закохана», «Білий тигр», «Чашка кави», «Голубі віоли», скатерку з малюнком «Квіткова фантазія», рушничок «Ромашкове поле», закладку для книг, гольник, чохол для мобільного телефону та інші роботи, які вирізняються оригінальним задумом, яскравими барвами і витонченістю. Четвертий місяць О.М. Шуляр вишиває ікону Володимирської Божої Матері. Роботу вже майже завершено, ікона їй дуже подобається.
Вишивки Оксана Миколаївна оформляє у вигляді картин – в рамки і під скло. Як сувеніри дарує їх рідним, близьким, знайомим. Над вишиванням картини малого формату працює декілька днів.
Опанувала багато видів техніки вишивки, але найчастіше вишиває простим хрестиком. Для цього придбала спеціальну голку з тупим кінцем і великим вушком, якою дуже добре і зручно працювати.
Звідки майстриня черпає ідеї? Купує схеми «Узори вишивок», але найбільше – з Інтернету. До речі, Оксана Миколаївна організувала в одній із соціальних мереж групу любителів вишивки хрестом, яка нині об’єднує вже понад дві тисячі людей, причому, не лише з України, а й з Росії, Білорусі, Казахстану. Вони виставляють свої роботи, дають один одному поради, обмінюються схемами. Між іншим, в групі вже сформовано великий архів схем, узорів вишивок. Роботи О.М. Шуляр, зокрема «Дівчина закохана», «Чашка кави» та інші, отримали, за її словами, дуже багато відгуків.
Варто зазначити: захоплення Оксани Миколаївни допомагають їй в роботі з дітьми, адже вона після закінчення Балтського педучилища та Уманського педагогічного університету творчо працює вже 10 років вчителем початкових класів у Бершадській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 і наступного навчального року набиратиме учнів першого класу.
Щиро бажаємо майстрині творчих успіхів, невичерпної енергії і здійснення усіх мрій.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.