Два роки очолює сан - епідстанцію Бершадського району молода і енергійна жінка – Наталія Іванівна Губко. За цей час тут сталося чимало позитивних змін – значно поліпшилася матеріально-технічна база установи, акредитовані лабораторії, придбано сучасне обладнання, проведена комп’ютеризація, вводяться енергозберігаючі технології.
Побувавши в колективі, наш кореспондент довідалася, що за підсумками роботи Бершадська райсан - епідстанція зайняла третє місце в області серед споріднених служб, а головного державного санітарного лікаря нашого району Н.І. Губко Міністерство охорони здоров’я України відзначило грамотою. Чимало зроблено в поліпшенні санітарно-гігієнічного стану в районі. З цього приводу попросили Наталію Іванівну відповісти на декілька запитань.
– Як вдалося вам організувати і спрямувати колектив, аби добитися значних позитивних змін в роботі санепідстанції?
– Прийшла я в згуртований колектив, де працювали досвідчені, професійні спеціалісти. Тож, звісно, з такими людьми легко вирішувати поставленні завдання і добиватися результатів. А прагнення мої, як керівника, були, можливо жорсткі, але досить обґрунтовані – аби кожен сумлінно, з повною віддачею виконував доручену ділянку роботи.
Для мене справа була нова, і приємно, що знаходжу підтримку та розуміння своїх заступників Анатолія Васильовича Вельгана і Нінель Анатоліївни Плахотнюк та і всього колективу.
Варто відзначити, що у всіх починаннях знаходили підтримку і розуміння місцевої влади.
Тепер уже можу сказати, що полюбила цю роботу. Це те, що мені подобається, можна сказати, що я знайшла свою справу, де можу докласти свої знання, виявити ініціативу.
– Наталіє Іванівно, які пріоритетні завдання стоять перед санепідстанцією?
– Найголовніше – це збереження здоров’я населення району. Профілактика, недопущення спалахів інфекційних захворювань. Від того, що люди споживають, яку п’ють воду, яким повітрям дихають залежить їхнє здоров’я.
Тож наш колектив чимало доклав зусиль, аби поліпшити торгівлю молочними, м’ясними та іншими продуктами харчування на ринку міста та на торговельних майданчиках сіл. Нас підтримала місцева влада. І є зрушення, хоч є ще і чимало проблем. В Бершаді добилися ліквідації стихійного продажу молока, м’яса. На ринку поліпшилися умови продажу харчових продуктів, збудовані нові павільйони.
Звичайно, ведемо роз’яснювальну роботу серед населення, наші лікарі друкують матеріали в районній газеті.
Особливу увагу торік звернули на водопостачання. Під контроль взяли всі криниці району, з яких п’ють воду діти до 3 років, перевірена якість води і в усіх джерелах водопостачання.
Тісно співпрацюємо з владою на місцях по санітарному очищенню міста і сіл, по ліквідації стихійних звалищ. Ми не часто чуємо слова подяки від населення, проте наша щоденна праця, опікування проблемами збереження здоров’я людей дозволяє чітко виконувати завдання, які ставлять перед нами влада, Міністерство охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України.
– У зимові дні на людей чатують грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Що ви тут порекомендуєте?
– Нині в районі, як і по всій Україні, рівень захворюваності відповідає сезонному. Однак незначна тенденція до зростання зберігається, адже для нашого регіону пік захворюваності припадає на лютийберезень. Тож не виключена можливість виникнення другої хвилі захворюваності.
Рекомендую не забувати основних заходів профілактики грипу та ГРВІ, вчасно звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням.
– Робота керівника потребує значних затрат – моральних, фізичних. Де ваша гавань, звідки черпаєте натхнення?
– Звісно, моя сім’я, родина. З дитинства я і мої сестри брали приклад з батьків. Тепер я намагаюся все робити для того, аби бути прикладом і гордістю для моїх доньок. Завжди відчуваю моральну і практичну підтримку свого чоловіка. Нас зв’язують спільні інтереси, мені подобається, що чоловік для мене ще і добрий друг. Саме чоловікові, який майже всі роки нашого спільного сімейного життя перебував на керівних посадах, працюючи в органах прокуратури, завдячую досягнутому нині. Він вселив у мене прагнення йти вперед, завжди був готовий допомогти.
На мою думку, сім’я – це живильне джерело, звідки жінка має черпати сили, душевну рівновагу.