Fridge magnet wooden gears

"Я все життя у "наймах" у громади"

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Грудня 2010 р

Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Тридцятий рік секретарює у Бирлівській сільській раді Ольга Григорівна Баюра. Це один із найдосвідченіших працівників органів місцевого самоврядування в районі.
Тож цікаво було поспілкуватися з нею про її багаторічну діяльність. Трудовий шлях розпочинала у райпобуткомбінаті. Але тодішній бирлівський сільський голова, який проживав біля неї по сусідству, давно підмітив, що зовсім не лишньою, тим більше з бухгалтерською освітою, була б вона і у сільській раді.

Тож як тільки дізнався, що після декретної відпустки Ольга Григорівна знову збирається виходити на свою попередню роботу, тут же запропонував іти секретарем у сільську раду.
Що там тієї роботи, заспокоював, хоч насправді добре знав, що не так все там легко.
Аж тоді, коли побачила перед собою на столі гору вхідної документації і почала вникати в неї, зрозуміла, що доведеться непросто. Навіть після бухгалтерії робилося лячно. Тим більше, коли дізналася, що перед її приходом вже четверо змінилися на цій посаді.
Так, документації було дійсно багато, і її потрібно було не лише вивчати, а й розробляти заходи, здійснювати контроль над їх виконанням тощо. Але як навчилася тоді – так і працює до сьогоднішнього дня.

– Чого тільки варто було, – згадує Ольга Григорівна, – розібратися з картками споживача, за якими розподілялися мило, пральний порошок, цукор тощо. Як могли виходили з ситуації, щоб тільки односельчани були задоволені.

Хоч доля розпорядилася так, що працювати їй доводиться вже з п’ятим сільським головою, під стиль роботи жодного не підлаштовувалася. Законами – ось чим керувалася у повсякденній роботі. Хоч без дозволу керівника, зізнається, жодного папірця не видала теж.

З початком реформ працювати нібито стало легше, зате постійно доводиться пам’ятати про закон «Про корупцію». Бо кажуть, щоб не порушувати його – потрібно мати особливе відчуття, вивчати всі нововведення. Доказом того, що поступає саме так, є новий примірник Закону «Про місцеве самоврядування» на її робочому столі і вкрай «зачитаний» примірник старого видання цього документа. Адже з практики знала, що корупціонерів, як правило, шукають не у верхах, а у низах державної служби.
Чого тільки варто тепер правильно оформити спадщину. Не раз доводилося і з нотаріусами спілкуватися, і самій вникати у закони. А у стилі її роботи – не допустити, щоб людина зайвий раз добиралася у райцентр зі своїми невирішеними на місці проблемами.

Не варто скидати з рахунків ще й те, що Бирлівка – велике приміське село. А в такому секретарю сільради набагато важче, ніж її колегам.
У звичці Ольги Григорівни до всіх звертатися на «ви», вислухати кожного, порадити. І терпіння вистачає на всіх.

– А як по-іншому, – зауважує, – адже я родом з цього села і мене всі знають.
А ще ж потрібно враховувати, що і в самої, як в кожної людини, не завжди все гаразд у житті. Але кажуть, що за багаторічну її практику не було такої сесії чи виконкому, щоб вони виявилися непідготовленими. От і в цьому році, вже після виборів, встигли провести дві сесії. Подяки, грамоти – це свідчення про її належну працю.
Останнє десятиліття Бирлівська сільська рада взагалі є однією з кращих, і її секретарю, як і голові села, часто доводиться ділитися досвідом. А щодо телефонних дзвінків у кабінеті, то їх буває безліч. Але для всіх у неї вистачає часу. Навіть проконсультувати своїх молодих колег, а й нерідко навчити їх у себе на місці. Бо, кажуть, у неї за день-два можна навчитися більше, ніж на курсах підвищення кваліфікації.

Сільському голові часто доводиться вирішувати глобальні проблеми громади, перебувати у поїздках, тож «рутинну» справу на місці виконує саме секретар. А це на практиці – більше половини роботи сільської ради.

Ольга Григорівна взагалі вважає, що вона ніби у «наймах» у громади, от і працює на її користь. І люди відповідно на це реагують – адже обиралася депутатом сільської ради вже сім скликань підряд. Тож коли останні роки ускладнилися тим, що секретар повинен бути ще й депутатом, то для неї це не виявилося перешкодою. А довіряли тому, що знали – вона буде працювати на совість, тим більше, що знань і досвіду їй не позичати.

Бирлівський сільський голова І.Д. Прудченко, який відзначається неабияким досвідом і авторитетом в людей, свою довіру до О.Г. Баюри пояснив просто: – Я їй навіть віддав печатку сільради.

Все знати, звичайно, неможливо. Тож Ольга Григорівна завжди знаходить час, щоб повчитися, адже закони, як і саме життя, вносять свої корективи у роботу. Допомагає у цьому й комп’ютер. Але, за її словами, ніщо не замінить живого спілкування з людьми.
 

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
4 фото   
<b>Маєток Ліпковських</b><br />Багатьох жителів цього та навколишніх сіл завжди хвилювала й інтригувала дана тема &ndash; своєю величністю,...
2 фото   
<b>Небо було його стихією і життям</b><br />Неділя… Трійця… Світлий, сонячний день… Віддзвонили дзвони... Тиша… Щебет пташок, мир та спокій у природі, легко та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Мазур Дмитро Якович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Я все життя у "наймах" у громади" - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники