СТАЛА РІДНОЮ УКРАЇНА

  • 6
  • 22 Січня 2009 р

Хоч Геннадій Віталійович Сальников родом із Владивостока, у Чернятці про нього можуть розповісти більше, ніж про декого із корінних жителів. Бо такий фахівець, як він – це справжня знахідка не тільки для даної громади чи сільгосптовариства, а й всієї округи.
Увагу до нього ще декілька років тому привернула поява двох незнайомців, які завітали у тракторну бригаду цього села легковиком-іномаркою. І не тільки транспортним засобом, який на ту пору ще був рідкістю.
Якось по-змовницьки переглянувшись, один одного перепитував, який період часу знадобиться для чогось там у їхній невідкладній справі. Хвилин з сорок, змовницьки підтримував розмову його співрозмовник, киваючи у бік Геннадія Віталійовича, який завершував лагодити комусь електростартера. Тільки згодом стала зрозумілою причина такої їхньої поведінки. Виявилося, що до кого тільки вже із електромеханіків у районі вони не зверталися зі своєю іномаркою, і ніхто не міг виявити причину несправності, тим більше відремонтувати.
Скільки хвилин пішло на це у тракторній бригаді, ніхто не зафіксував, але візитом до Геннадія Віталійовича обидва залишилися задоволеними.
Його, росіянина, шлях на Україну, яка вже давно стала для нього рідною, склався у 1977 році. Передувало цьому направлення на роботу після закінчення навчального закладу у Владивосток однієї з чернятських дівчат, яка невдовзі стала там його дружиною. Саме вона і переманила його до себе.
Досвідченого фахівця у царині контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, який пройшов вже, як кажуть, робітничу обкатку на кораблях, у нас розпізнали одразу.
Спочатку трудився у Джулинці, а невдовзі знайшлася для нього робота і в Чернятці.
Більш поглиблено оволодівав спеціальністю «Електрифікація сільськогосподарського виробництва» без відриву від виробництва вже в технікумі в Україні. Однак його кругозір, захоплення, як і знання, досвід, виходять далеко за рамки навчальної програми.
Свідченням тому є не тільки те, що до нього звертаються з найрізноманітнішими неполадками в електрообладнанні найновіших машин і механізмів, а й те, що на ремонт прямо у тракторну бригаду односельчани запросто можуть припровадити телевізор чи якусь іншу електропобутову техніку. Бо знають, що Геннадій Віталійович виручить.
Здавалося б, у наш час, коли дають зелене світло у розвитку приватної справи, підприємництву, міг би давно започаткувати власний бізнес. Та не з тих, мабуть, він.
Навіть досягнувши пенсійного віку, продовжує займатися улюбленою справою – ремонтує електрообладнання на тракторах і комбайнах, акумулятори. В тому числі знає, як дати раду іномаркам.
За всі роки перебування в Україні, мабуть, і сам незчувся, як виросла і закінчила університет донька, яка нині мешкає в Києві.
Одними електросхемами не обмежується його захоплення. Дома змайстрував два тракторці – менший і більший, власної конструкції. Не то з самокритикою, не то з добрим гумором, теплотою, бо такою є вже його натура, розповідав, як разом здружиною утримують корову. А ще кажуть односельчани, є у нього власноруч, але досить професійно змайстровані макети двох кораблів. Згадка про море, мабуть, як і про рідний йому Владивосток. Хоч про те, що переїхав в Україну і прожив тут більше половини свого життя, не шкодує. Любить свою родину, роботу.
А в тому, що люди в його селі заживуть краще, не сумнівається. Бо в такій місцині такі трудолюбиві люди зобов’язані жити заможніше.
Павло КУШПЕЛА.

автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
4 фото   
7 фото   
2 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

СТАЛА РІДНОЮ УКРАЇНА - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники