Fridge magnet wooden gears

ПІД ЩАСЛИВОЮ ЗІРКОЮ

  • Подобається3Не подобається
  • 8 Січня 2009 р

Поповнення у сім’ї Хрипливих, які мешкали у селі Малій Стратіївці, тоді ще Ободівського району, з’явилося рівно 80 років тому, якраз на Святий вечір. Хлопця назвали Василем. І хіба це не щастя, що всі троє синів з цієї сім’ї, з яких він був середнім за віком, живуть ще й по сьогодні і уболівають за майбутнє нашої держави? На Бершадщину доля закинула його, коли шукав роботу.
Працював агрономом на МТС. А коли за вказівкою М.С. Хрущова почали зміцнювати кадрами колгоспи, потрапив у Баланівку. То вже у 1959-му, як об’єднали всі колгоспи у цьому селі, став головним агрономом. А в 1965 році вже був призначений начальником районного управління сільського господарства і пропрацював на цій посаді 14 років.

Розповісти про нього можна було б багато чого, бо не жалів сил і часу для народної справи. Кандидат ветеринарних наук О.Л. Жорницький, який саме тоді розпочинав кар’єру головного ветеринарного лікаря району, характеризує його як дуже трудолюбиву людину. До того ж обізнану не тільки у рільництві, а й у тваринництві. А щодо вимогливості, як до себе, так і до підлеглих, то тут вже не просто навіть підібрати слова. Пересвідчитися у цьому авторові цих рядків довелося особисто, працюючи декілька років під його керівництвом у радгоспі цукрокомбінату, де він відпрацював 18 років заступником директора по сільському господарству.
Найбільше запам’яталося йому, як з’явилися сівалки точного висіву для посіву цукрових буряків. З їх появою Баланівка якось обігнала по врожайності цієї культури навіть Шляхову, з якою змагалися.
Сам В.М. Кавун приїжджав тоді на розборки, чи все те було правильно і справедливо. Адже у Шляховій добрив мали он скільки, а врожайнішим бурякове поле виявилося у Баланівці.
– Причому ніяких «лишніх» гектарів тоді не сіяли, – згадує Василь Іванович, – облік вівся настільки точно, що навіть скиртовиська враховувалися.
Згадує, що неабиякі претензії мали тоді до нього буряківничі ланки. Адже люди, через оті сівалки, мовляв, можуть залишитися без роботи.
Але коли отримували в кінці року по тонні-півтори цукру – кожна буряківниця, приходили вибачатися. Бо наробилися менше, як в інших селах, а отримали більше. Та найважче було, пригадує, як став начальником районного управління сільського господарства. Не так просто було вихідцеві з села тут призвичаїтися. Послали якось у Київ «вибивати» мінеральні добрива. Райком наказав швидко повертатися, а на прийом до міністра ніяк не вдавалося потрапити. Напролом, як кажуть, не був навчений, а дати якогось хабара секретарці, як йому радили, не наважувався. Натомість, будучи вже Героєм Соціалістичної Праці, заходився її «виховувати», аж поки це не допомогло.
Добрива тоді все-таки виділили, але якою ціною. – Мене і зараз серце болить, – зізнається Василь Іванович, – коли згадую ті події.
Далі ж, задумавшись, додав, що все ж тоді було легше, ніж тепер, бо був порядок. Як працював у Баланівці, ніхто з керівників не цурався будь-якої роботи. В тому числі робив це і він. Бо тоді могли суворо запитати за невиконане завдання. На сьогодні ж, на його думку, якраз і не вистачає отієї відповідальності .
Будучи наділеним гострим відчуттям справедливості, не так просто, мабуть, було йому підшукати дружину. Але Ксенія Фризонівна не тільки зважилася на це, а й прожила в парі з ним більше півстоліття.
Виховали дочку, яка живе і працює нині в обласному центрі.
Не міг не нагадати, звичайно, Василь Іванович, як 31 грудня 1965 року П.Ю. Шелест вручав йому Золоту 3ірку Героя Соціалістичної Праці.
Знову ж таки за цукрові буряки, які тепер чомусь стали нікому не потрібними.
Не раз пропонували йому очолити одне з господарств, але не погоджувався, бо подобалося бути агрономом.
Всього, звичайно, було на віку. Довелося пережити і війну, і голодомори. Тож згадуючи ті страхіття, найбільше бажає всім ветеран, вітаючи з Новим роком, щоб були здорові, мали щастя і радість.
А ми, в свою чергу, побажаємо того і Василеві Івановичу.
З роси і води Вам, шановний ювіляре!
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
3 фото   
<b>Тирлівці - 280 років!</b><br />Людно було минулої п’ятниці у Тирлівському будинку культури. Величне свято у чарівній тирлівській місцині, родині, з...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Безпечний Андрій Спиридонович (1905) 1905 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1945 р.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПІД ЩАСЛИВОЮ ЗІРКОЮ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення