Fridge magnet wooden gears

ГЛИБОКЕ КОРІННЯ – ВИСОКЕ ГІЛЛЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 8 Січня 2009 р

Миколу Сергійовича Рудика добре знають не тільки в рідному селі Михайлівці, а й у районі. Адже свого часу він був бухгалтером колгоспу, працював головою сільських рад – Серебрійської та Михайлівської.
Коріння ж великої родини Рудиків тягнеться із невеликого села Якубівки, що було приєднане до Михайлівки ще у 1955 році. У родині Михайлового діда, який був керуючим справами місцевого поміщика, народилося семеро дітей. Очевидно, багатодітність – це фамільна риса Рудиків. Коли прийшов час одружуватися одному із його синів – Сергієві, то супутницею життя стала Параска Власівна.
Цікаво, що і вона походила з багатодітної родини, у неї було ще шестеро братів і сестер.

Сергій Степанович мав, як на його час, непогану освіту – він закінчив сім класів, а поскільки ще й не був обділений організаторськими здібностями, то працював завідувачем фермою, бригадиром садово-городньої бригади.
Він добре знав хліборобську працю, ціну хліба і життя. Пережив голодомори, громадянську та Велику Вітчизняну війни.
Коли Сергій Степанович повертався додому з фронтів другої світової, то найціннішими його гостинцями для синів і дочок (а їх теж народилося немало – п’ять, згодом ще й найменший – вже згадуваний Микола) були газети та огризки олівців. Відомо ж бо, що у ті післявоєнні роки ці речі цінувалися дуже дорого, бо ж треба було чим і на чому писати.
Можливо, навіть цей, на перший погляд, незначний факт, вплинув на те, що більшість із дітей потягнулись до науки, знань, творчості.
Сергій Степанович був головою батьківського комітету школи, разом з її директором добивався будівництва нового приміщення, бо ж довгий час діти навчались у пристосованому поміщицькому будинку, який розвалювався від років, у деяких класах падала стеля. Незважаючи на важкі напівголодні, а деколи й голодні роки, діти навчалися добре.
А батьки навіть не знали, хто і куди вступив учитися, знали тільки, що їхні діти стали студентами. На відміну від нинішнього часу, коли разом з дітьми «вступають» до навчальних закладів і батьки.
Найстарші закінчили технікуми. Василь працював механіком холодильних установок у Москві, а Ганна – у закладах торгівлі, секретарем та головою Голдашівської сільської ради. Петро – випускник Ленінградського університету, працював начальником обласної метеостанції у Луцьку. Марія закінчила аж два інститути – фізмат Вінницького та істфак Луцького педінститутів, була заступником директора школи, інспектором райвно, пише прекрасні вірші, багато з них стали піснями. Володимир – випускник вищого військового училища зв’язку, служив, а згодом викладав в училищі, яке закінчив. Був учасником війни в Афганістані. Нині – полковник у відставці.
Із сріблом у волоссі, усі вони сьогодні пенсіонери, однак більшість веде громадську роботу за місцем проживання.
Марію Сергіївну Ясакову-Рудик добре знають в нашій області. Вона бере активну участь у Тульчинському літературному об’єднанні імені Василя Стуса. Можливо, хтось із наших читачів бачив її у програмі «Будьмо знайомі» по обласному телебаченню.
Велика, дружна, красива родина – люди із добрим серцем та щедрою душею, непересічними талантами. Ще б пак! Адже зростали вони у мальовничому селі – колисці незабутніх Родіона Скалецького, Івана Палагнія. Мабуть, варто згадати і такий цікавий факт. Сергій Степанович під час війни, маючи вільну хвилинку між боями, написав пісню «Пехота к Дунаю подходит». Її співала вся дивізія. А в тридцяту річницю Перемоги слова цієї пісні були надруковані у газеті «Сільські вісті». Тож не дивно, що залюблені в поезію і діти. І Володимир, і Микола пишуть гарні вірші, а Марія вже видала не одну збірку поезій, які стали піснями. Вона активно співпрацює з композиторами Ольгою Янушкевич, Станіславом Городинським.
… Коли в рідне село до Миколи Сергійовича та його дружини Раїси Андріївни з’їжджаються діти Сергія Степановича та Параски Власівни, вони йдуть до рідних могил, щоб вклонитись батьку й матері. Славні традиції родини Рудиків продовжуються в онуках та правнуках і навіть у праправнуках. Серед одинадцятьох онуків – двоє кандидатів наук, є викладачі ВУЗів. Двоє працюють у нашому районі: Оксана Миколаївна – директором районного краєзнавчого музею, Тетяна Миколаївна – зав - сектором контролю райдержадміністрації, вона також голова райкому профспілки працівників державних установ. А підростають ще п'ятнадцять правнуків і двоє праправнуків, яким іти дорогами старших.
Воістину щаслива сім’я любов’ю, і багатий той дім, що повниться радісним дитячим багатоголоссям, де з перших кроків діти починають усвідомлювати себе частиною цілого.
Бо дух сім’ї залишається на всі прийдешні роки як відчуття неповторного щастя, як потреба хоч зрідка повертатись до рідного берега. Без такого почуття нема й не може бути глибокого усвідомлення священного поняття – Батьківщина. Щасти вам, добра родино!
Тетяна КУЧАНСЬКА, громадський кореспондент.
На знімку: родина Рудиків, батьки і шестеро дітей. Фото із сімейного альбому.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Усатюк Микола Карпович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 00.03.45.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ГЛИБОКЕ КОРІННЯ – ВИСОКЕ ГІЛЛЯ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення