Fridge magnet wooden gears

МАРУЩАКОВЕ ПОЛЕ ЖИТТЯ

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Червня 2008, 05:31

Бершадська райдержадміністрація та районна рада щиро вітають з ювілеєм директора ТОВ "Устя"
Павла Григоровича Марущака (15.05.)
Перегортаючи чергову сторінку життя, ми завжди задумуємося задля чого прийшли у цей світ, оцінюємо пройдений шлях і складаємо плани на майбутнє. Тож хочеться побажати у цей святковий день міцного здоров'я Вам на многії літа, благополуччя, щедрої долі, щастя у житті, творчої наснаги у відповідальній роботі на благо держави!
Нехай Ваша енергійність, душевність і людяність привертають до Вас тих, хто працює і спілкується з Вами, та нових надійних друзів.
Колектив ТОВ "Устя" сердечно вітає з полуднем віку директора товариства
Павла Григоровича МАРУЩАКА
Ваше 50-річчя – це чудова пора в житті, коли єднаються мудрість і досвід, коли вже є що підсумувати і ще так багато планів на майбутнє. Тож хай довгою і щасливою буде Ваша життєва дорога, сповнена здоров'я, успіхів, енергії і оптимізму. Хай збуваються Ваші найкращі сподівання, втілюються в життя заповітні мрії, а оселя завжди буде сповнена радістю, любов'ю рідних і друзів.
Ви відчували, як пахне земля? Особливо навесні, коли, пробуджуючись від зимового сну, вона, ніби отой богатир, розправляє могутні плечі перед відповідальною битвою, ймення якій Життя. Ось тоді й запах у землі особливий, неповторний. Аж до нових морозів. Не кожному дано пройнятися ним до глибини душі. Як і не кожен може посеред широкого лану, навіть за найгіршої погоди, відчувати, як б'ється серце землі, котра приймає в своє лоно насіння чи вже викинула зелену брость. І той, хто це відчуває і розуміє, а ще докладає немалі знання та вміння, щоб кожна нива була дужою і родючою, завжди має хліб і до хліба. Бо земля віддячує лише працьовитим, хто її розуміє і любить.
Хочете ще почути оду Землі? Тоді приїжджайте в Устю до Павла Марущака, директора ТОВ "Устя", який не лише знається на усіх земельних секретах, як і сільськогосподарського виробництва в цілому, але й уміє навчити інших найглибшої хазяйської грамоти.
– Ви не задумувалися над тим, чому землю називають матінкою і завжди з епітетом рідна? – це вже запитання до мене, яке ставить мій співбесідник за кермом вертлявої "Ниви". Розмовляємо в автомобілі, прямуючи полем. – Бо обоє вони започатковують життя. – Павло Григорович говорить впевнено, викладаючи давно усвідомлену й узагальнену філософію життя. – Саме тут, на цих луговацьких землях, ведеться наш рід Марущаків.
Після місцевої восьмирічки завершував він навчання вже в Гайвороні, бо там випускникам середньої школи давали ще й права водія і тракториста. Тож о шостій ранку щоразу поспішав на вузькоколійний потяг, щоб дістатися до школи. Оскільки мати все життя пропрацювала в ланці, а батько в тваринництві та в майстерні, усі три сини змалку привчилися до нелегкої сільської праці. Тож Марущаки заслужили на повагу та шану і дорожать цим в усьому.
На життєвій дорозі трапляється немало випадковостей, і дуже важливо, щоб пішли вони на користь. А це вже залежить від конкретної ситуації, від людей, котрі тебе оточують.
Після завершення навчання в Уманському сільгоспінституті вже не мріяв про роботу десь в іншому місці, крім Усті. Бо вабили сюди не лише рідні краї, але й неабиякий авторитет тодішнього керівника місцевого господарства Василя Васильовича Палія, який був уже знаним далеко за межами району. З ним Павло Григорович попрацював багато років – спочатку агрономом дільниці, а потім – головним агрономом, і вчився у нього життєвої мудрості.
Невдовзі і результати прийшли. Сюди вже приїздили за досвідом, а головного агронома стали відзначати на нарадах, прислухалися до його думки. Прийшов заслужений авторитет і в колективі, і в селі.
За 16 років праці головним агрономом Павло Григорович багато чого зробив у рослинницькій галузі, що значно вплинуло на економічну стабільність господарства. Його навіть рекомендували на стажування в США, але домашні обставини не дозволили туди поїхати.
Характерно, що всі роки трудової діяльності Марущака пов'язані лише з одним господарством – устянським, в якому зростав як спеціаліст та керівник, вчив і сам вчився у людей.
А коли в 99-му постало питання про нового керівника господарства, то устяни не вагалися і довірили керівництво Павлу Григоровичу. Довго входити в курс справ йому не було потреби, бо знав управлінський процес, як і технологічний, досконало. Тож головною проблемою став процес реформування сільгосппідприємства. Потрібно було і самому налаштовуватися на нові підходи, і спеціалістів та працівників господарства вчити й переконувати, як зробити усе щонайкраще. А думки були різні, як і бажання скористатися земельними та майновими паями по– своєму. Скільки різноманітних зборів і нарад довелося провести молодому керівникові, скількох людей вислухати, щоб знайти оптимальне рішення.
– Головне, чого прагнув тоді домогтися, – згадує Павло Григорович, – це зберегти цілісність майнового комплексу господарства.
Нині товариство орендує до трьох тисяч гектарів землі, вдалося повністю зберегти структуру і сівозміну. Про масштаби цього господарства свідчить і той факт, що нині тут утримується 1,2 тис. голів ВРХ, в тому числі – 450 корів, а також понад тисячу свиней.
Вчасно і сповна в Усті розраховуються за оренду паїв, виплачують заробітну плату. Орендують землю і у Великій Киріївці. Адже в товаристві працює 250 чоловік у трьох виробничих бригадах, і скрізь потрібно побувати керівнику, поспілкуватися практично з кожним. І все ж, коли напруження досягає апогею, їде Павло Григорович в поле і довго залишається з ним наодинці. Якось признався, що біля землі легко думається, й вихід зі складної ситуації легше знаходиться. А коли шелестить поле стиглим колоссям, тоді забуваєш про втому і хочеться зробити ще більше.
Роки головування Марущака були завжди врожайними, бо в устянському господарстві вміють працювати. А от минулий став справжнім випробуванням – як для керівника, так і для всіх трударів. Але вистояли, наперекір засусі, хоч давалося це неабиякими зусиллями.
Господарство і нинішнього року буде з прибутками. Тут потурбувалися і про надійну основу під врожай і готові до його збирання. Словом, зробили все можливе, щоб він був вагомий. Тоді і тваринництву буде надійніше.
З великою повагою розповідає керівник про трудівників товариства, руками й розумом яких створюється достаток. Сформувався високопрофесійний колектив головних спеціалістів – це головний агроном Юрій Соколюк, головний зоотехнік Михайло Нечипуренко, головний інженер та ветлікар Володимир Рудь і Василь Савченко, агрохімік Леонід Бондар, а також Марія Клебанська та Марія Резніченко – головні економіст та бухгалтер.
Три комплексних виробничих бригади очолюють Андрій Рогозянський, Василь Поліщук, Наталя Резніченко, які вміло організовують тут виробничі процеси.
Залишаються серед виробничників і ветерани, до яких дослухається молодь. Це Герой Соціалістичної праці Микола Євдокимович Чернега, який працює головою профкому, голова спілки пайовиків товариства Дмитро Артемович Луценко, а сільськім музеєм завідує Дмитро Олександрович Гуменний. Без їхньої участі не обходиться жоден захід.
Багато виробничих підрозділів працюють ефективно і мають своїх передовиків. Це механізатори Олександр Решітник, Володимир Тимченко, Сергій Парполіта, Сергій Гончарук, тваринники Тетяна Шелест, Раїса Цибуліщенко та інші. Вміло керує колективом автогаража Іван Голубенко, який є одним з кращих в районі.
Крім суто господарських, Павлу Григоровичу доводиться вирішувати немало й інших питань. Та попри зайнятість, не покидає дружби з наукою, цікавиться новими розробками в сільськогосподарському виробництві і сам привносить сюди свої здобутки. Захистив кандидатську дисертацію в столичному Інституті землеробства.
І Устя, і бригадна Лугова – гарні села не тільки природою, а й людьми. А Південний Буг, який протікає повз них, надає особливої чарівності краєвидам. Але для збереження цієї краси треба немало трудитися, щоб дісталася вона сповна і нащадкам.
Тож депутата сільської та районної рад багатьох скликаннь Павла Григоровича Марущака хвилюють всі проблеми територіальної громади. І робить він усе можливе, щоб вони вирішувалися якнайшвидше.
– Працювати без перспективи – це рухатися назад, – любить повторювати Павло Григорович. Тож буваючи в різних регіонах країни, в тому числі й за рубежем, цікавиться не лише новинками виробництва, але й досвідом благоустрою, соціального захисту, створення нових робочих місць. Все це прагне втілювати в своєму господарстві, щоб устяни жили заможніше.
– Сільське господарство потребує нині значних фінансових вливань, – переконаний П.Г. Марущак. – Потрібна нова високопродуктивна техніка, сорти, засоби захисту. Потрібна і продумана державна політика, яка не допустить диспропорції цін. На жаль, політики нині в сільському господарстві більше, ніж економіки, від чого і страждає село.
Трудовий день керівника у селі ненормований і розтягується на багато годин. Тож на сім'ю не завжди залишається час. Натомість весь тягар сімейного виховання несе дружина. З Любов’ю Іванівною, яка працює вчителем історії в місцевій школі, Павло Григорович в парі вже 24 роки. Це авторитетне в селі подружжя користується великою повагою – за людяність, працьовитість, знання, за небайдужість до проблем односельців. Їхні дні сповнені турботою і про своїх обох дорослих дітей.
Спостерігаючи вже багато років за діяльністю цього авторитетного керівника, енергійного і знаного фахівця, якось не віриться, що зозуля накувала йому вже 50 літ. Він, як і раніше, весь у турботах. Зроблено багато, але й немало задумів на перспективу. Хай же вони обов'язково збудуться.
З роси і води Вам, шановний ювіляре!
Павло БАЙДАЛЮК.
с. Устя.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Бершадський медичний коледж</b><br />
5 фото   
<b>З надією на дощ</b><br />Людно було днями біля відомого на території Бирлівської територіальної громади Бурлакового джерела. З надією на...
1 фото   
<b>Медвідь Левко Іванович</b><br />(18.06.1905, с. Чорна Гребля&nbsp; &mdash; 22.02.1982, м. Київ) &mdash; видатний учений-гігієніст, доктор медичних...
4 фото   
<b>Сонячне село</b><br />У день 80-річчя з дня народження Федора Михайловича Кавуна у селі відбулася презентація унікального фотоальбому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Кільчевський Пилип Федорович (1916) 1916 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Гайворонським РВК, Кіровоградська обл. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

МАРУЩАКОВЕ ПОЛЕ ЖИТТЯ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення