Лідія Іванівна забезпечує індивідуальний підхід. Завжди вислухає, зрозуміє, підтримає, порадить. Третій рік працює над проблемою „Впровадження інноваційних технологій у навчальний процес”. Має кілька розробок впровадження типів уроків фізики в комп’ютерному класі: урок-лекція, урок-розв’язування задач, узагальнюючий урок-конкурс. Така методика забезпечує високу результативність та світоглядне значення. Готуючись до уроків, вчителька продумує кожен етап. Вдало обирає методи навчання та види діяльності, щоб розбудити в учнів інтерес до знань і утвердити віру в свої сили і вміння, стимулювати їх творчу, наукову і дослідницьку діяльність. Її учні 8-А класу Микола Тузенко та Леонід Тузенко – переможці районної олімпіади, 3-го етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики, а Микола Тузенко буде брати участь у 4-му етапі Всеукраїнської олімпіади. У третьому Всеукраїнському конкурсі в Рівному Микола зайняв третє місце, а по розв’язуванню експериментальних задач з фізики – перше. Ці учні охоче навчаються в малій академії.
Лідія Іванівна продовжує себе в учнях: одні закінчили фізичний факультет університету, інші навчаються, а деякі ще тільки мріють про нього.
Вчителька щедро ділиться досвідом зі своїми колегами в районі, проводить відкриті уроки, радо показує роздатковий матеріал, саморобні наочні посібники, у фаховому журналі „Фізика” (№12, 2006 р.) надруковано узагальнюючий урок-конкурс у комп’ютерному класі (10 кл.) „Електричний струм у різних середовищах”.
Л.І. Кушнір – вчителька вищої категорії, високопрофесійна, творча людина, яка душею і серцем віддана учням. Робоча атмосфера в кабінеті фізики спонукає учнів навчатися на совість, творчо, з вогником.
Позакласна робота – частина всієї системи роботи Лідії Іванівни. Під час проведення тижнів фізики вчителька вміло організовує аналоги телепередач: „Що? Де? Коли?”, „КВК”, „Щасливий випадок”, „Міс талановита”, „Поле чудес”.
Галина НЕВЕЛИЧКО,
ветеран педагогічної праці.
с.
Баланівка.