– Наші працівники при справі постійно: забезпечують надійне, якісне і стабільне енергопостачання. Левова частка енергії подається населенню, решта – юридичним особам.
За 2017 рік маємо і вагомі досягнення, і труднощі. Серед останніх – застарілі лінії електропередач, що впливає на якість електропостачання. Є побудовані ще у шістдесятісімдесяті роки. Частину було замінено після обледеніння, решта чекає своєї черги. Тож у цьому напрямі максимально зосереджуємо сили і працюємо.
За останні три роки на капітальні ремонти витрачено майже 1,5 млн. грн. Оновлено 35 км мереж 10 кіловольт, 5 км – 5 кіловольт, кабельних ліній – 300 м, замінено 15 трансформаторних підстанцій на нові.
Електропостачання покращується. Але складність у тому, що енергетична система у районі не розрахована на таку кількість електроенергії, яка споживається. Населення ж хоче мати сучасну побутову техніку, електроопалення, де немає газу. Ось вам і перевантаження ліній, особливо взимку. Якщо влітку населення бере, в середньому, 3,5-4 мільйона кіловат-годин у місяць, то зимою – 10-12 мільйонів кіловат-годин із 16 млн. кіловат-годин, які над - ходять у район.
Сподіваємось, що уряд переведе наше обленерго на стимулююче регулювання енергетики, відтак буде виділятись більше коштів на проведення модернізації наших ліній.
Завдяки інвестпрограмам вдалось замінити чимало лічильників на нові електронні.
А ще цього року завершуємо роботу із телемеханізації автоматизованої системи диспетчерсько-технологічного керування. Раніше ми працювали в телефонному режимі, зараз усе буде комп’ютеризовано. На монітор виводиться стан мереж по 9 підстанціях району. Диспетчер зможе бачити аварії, які виникають, одразу реагувати, вмикати подачу струму чи, за необхідності, направляти аварійну бригаду.
У 2018 році плануємо освоїти в межах 700 тисяч гривень – переважно на заміну трансформаторів і мереж на нові.
Нашим працівникам доводиться також боротись із електрокрадіями. Створені рейдові бригади, які виїздять на місця. Дивно, що крадуть ті особи, які мають кошти, щоб розраховуватися за спожите світло. Навіть, незважаючи на те, що суми штрафів від 30 до 100 тисяч гривень, вдаються до різних способів. Якщо раніше практикували лише так звані «наброси», то зараз вдаються до монтажу прихованого розгалуження та розеток поза лічильник, таємної проводки, використовують потужні магніти, які зупиняють лічильники тощо. Хоч ми і намагаємося толерантно вирішувати будь-які проблемні питання, є випадки, коли доводиться діяти через суд.
Наш колектив – це команда професіоналів. У переддень професійного свята назву головного інженера Річарда Жорняка, заступника директора з енергозбутової роботи Володимира Бурлаку, майстрів дільниць – МиколуЖука, Володимира Дунаєвського, електромонтерів – Едуарда Болотова, Юрія Грабового, Олега Цілиповського, інженерів – Андрія Олійника, Оксану Кубай, контролерів – Світлану Бойко, Ларису Сіренко, Михайла Хмарука. Звання «Почесний енергетик ПАТ «Вінницяобленерго» удостоєний водій Олександр Олійник, на обласну Дошку пошани занесено майстра Миколу Жука, грамотою ПАТ «Вінницяобл - енерго» відзначено диспетчера Олега Янішевського, грамотою ОДА та обласної ради – директора Бершадських ЕМ Василя Власюка.
Із професійним святом вас, енергетики, ветерани цієї непростої галузі! Всіляких гараздів і здоров’я вам і вашим сім’ям, достойної зарплати.
Нехай завжди у наших домівках будуть світло і тепло!
Записала Наталія КУРИНЮК.