У цьому році в селі розпочали підготовку до відзначення у грудні сторіччя з дня створення сільської ради. Про те, чим живуть у Великій Киріївці, ця розповідь.
Сільським головою Сергій Козійчук тільки другий рік.
Під час розмови зізнався, що не зовсім такою уявляв свою посаду до виборів, якою вона є насправді. Різниця полягає, насамперед, у тому, що коли балотувався, хотілося зробити дуже багато в громаді, а як приступив до роботи, виявилося, що є ціла низка обмежень. Чого тільки варті фінансові, які неможливо обійти. Буває так, що душу вкладаєш, щоб щось зробити, а на ділі – зась.
Напевно, набагато легше вирішувати проблеми там, де є базове господарство. У цьому селі його немає. Рятує сусідське устянське. Скільки б разів, за словами сільського голови, він не звертався до Павла Марущака, який очолює товариство, Павло Григорович завжди йшов назустріч великокиріївській громаді. В міру можливостей – прогорнути сніг по вулицях тощо – сприяв і директор ТОВ «Жорняки» Микола Рибак. Отже, хоч влада і в руках сільського голови, без допомоги хоч сядь, та й плач.
Не менш важливо, що допомагають громаді не тільки потужні підприємства, а й дрібні підприємці. Наприклад, у новорічні свята не можна було не помітити гарно вбрану ялинку біля центральної дороги. Гірлянди на неї придбав сірієць Омо Мухамед Алі, який займається підприємництвом на території села.
Про нього знають навіть не всі у Великій Киріївці.
Здавалося б, чужі для нього люди, країна, звичаї, мова, проте ті, хто його знає, кажуть, що декому потрібно у нього повчитися, як господарювати. Допоміг пан Омо і будинку культури, закупивши мікшер, підсилювач, мікрофони, світломузику. Намагається в усьому допомагати громаді.
Керівник фірми «Конкорд» Олександр Череушенко також допомагає селу. Із закуплених ним матеріалів його працівники обладнали в селі автобусну зупинку. Так вдалось виконати один із пунктів виборної програми сільського голови. Поступово завершується монтаж вуличного освітлення на одній із вулиць.
Непокоїть сільського голову і те, що у минулому році в селі було чимало крадіжок майна громадян за період їхньої відсутності вдома. Досвід попередньої роботи у правоохоронних органах допомагає, але оперативно-розшукові заходи по деяких випадках ще тривають. Особлива увага приділяється в селі появі незнайомих людей.
Свій робочий день сільський голова, за його словами, намагається організувати так, щоб зробити щось корисне для громади. Переконаний, великі справи складаються з малих, часто не помітних. Спілкується з колегами – Володимиром Фіщуком з Усті, Петром Швецем із Джулинки, які безвідмовно допомагають. Наприклад, постійно доводиться думати над тим, як збільшити надходження у бюджет тощо.
Вірить Сергій Васильович і у перспективу села. Він розповів про поїздку в одне із сіл області. Там, створивши підприємство, забезпечили роботою не лише своїх жителів, а й сусідніх сіл. Такий приклад відкриває перспективу розвитку громади. Поки що у Великій Киріївці 21 підприємець, і цього замало. Та і розмах їхньої діяльності не той.
На контролі у сільського голови і виділення земельних ділянок для 25 учасників АТО.
Під час новорічних свят подарунки їхнім дітям закупив директор фірми «Тандем-транссервіс» Олег Личак.
У селі – 453 пенсіонери, 85 інвалідів. Дванадцятеро громадян обслуговуються територіальним центром по обслуговуванню одиноких. Завдяки підтримці спонсорів для них організовуються продуктові набори. Деякі кошти для цього виділяє і сільська рада.
Не оминають увагою і молодь села. У будинку культури проводяться різні заходи.
Розповідають, що дуже гарно провели новорічний вечір.
Із настанням весни в планах сільського голови облаштувати дитячий майданчик. Завдячуючи підтримці депутата обласної ради Володимира Зарічанського обладнання для нього вже завезли.
Продовжуватимуться роботи і по вуличному освітленню, приведенню до ладу сільських вулиць. До речі, торік з їх ремонтом допомагав Павло Марущак, надавши необхідну техніку. Питання благоустрою взагалі не сходять з порядку денного. На думку сільського голови, зробити можна було б набагато більше, якби населення активніше долучалося до цієї справи.
Нагальною потребою для Великої Киріївки є ремонт будинку культури та водогону.
Громада вірить, що за підтримки влади і спонсорів вдасться все зробити.
Мальовнича Велика Киріївка чимось особлива, адже приваблює людей навіть здалеку. Не випадково ж Маіла Гі Руфім із Конго купив будинок саме тут, хоч підприємництвом займається у Києві. Живуть у цьому селі люди різних національностей, і до всіх тут ставляться толерантно. І це додає віри, що у цього села є перспектива та можливість стати кращим.
Павло КУШПЕЛА.