Такі вулиці як Леніна, Радянська, Комуністична, Карла Маркса, Енгельса, 50-річчя Жовтня відтепер носять нові назви Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Василя Стуса, Михайла Грушевського. Стали поширеними у районі назви вулиць: Миру, Незалежності, Соборна, Патріотична, Українська, Центральна, Подільська, Гетьманська. Поряд із ними з’явилися вулиці Виш - нева, Садова, Степова, Озерна, Джерельна, Східна, Південна, Сонячна, Лугова, Зарічна, Надбужна, Осіння, Квітнева.
У Бершаді вулицю Радянську, де розташовані державні установи, відомства та організації, перейменували на вулицю Героїв України, Леніна – на Ярослава Мудрого, Картвелішвілі – на Миколи Холодівського. Інші вулиці назвали іменами Леоніда Каденюка, Михайла Грушевського, Миколи Міхновського, Михайла Драгоманова, Олександра Довженка, Марії Заньковецької, Івана Виговського, Максима Залізняка, Пилипа Орлика. Названо вулиці і на честь наших земляків: Василя Думанського, Іполита Зборовського, Левка Медвідя. Деякі вулиці міста стали носити назви релігійного спрямування, зокрема, вулицю Енгельса перейменовано на Церковну, Горького – на Старообрядницьку, Кірова – на Пилипонівську.
При перейменуванні враховано і героїчний подвиг учасників АТО. Зокрема, Червоноармійську у Бершаді перейменовано на честь Юрія Коваленка, Урицького – В’ячеслава Дремлюха, у Джулинці вул. Ринкову змінили на вулицю Костянтина Могилка.
Загалом на виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» у 30 населених пунктах району рішенням сесій 21 сільської та міської рад перейменовано 185 вулиць. Із них 45 вулиць перейменували у Бершаді. Демонтовано пам’ятники Леніну у Голдашівці та Чернятці, пам’ятник Котовському – у Джулинці, також демонтовано два пам’ятники у Красносілці – Карлу Марксу та Леніну.
При обговоренні питань, пов’язаних із декомунізацією, мешканці району цікавилися: «Скільки коштуватиме перейменування вулиць; чи потрібно їм у зв’язку зі змінами адреси змінювати установчі документи підприємств та організацій, змінювати місце реєстрації, а також оформляти нові документи на право власності на земельні ділянки та будинки».
Приймаючи закон «Про декомунізацію», Верховна Рада України внесла також зміни у Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».
Зокрема, змін зазнала частина друга статті 10, яку виклали в такій редакції: «Адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв’язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів». Що стосується переоформлення документів на право власності на земельні ділянки та будинки, то вони залишаються чинними, а зміна назви вулиці буде вноситися в подальшому при їх купівлі-продажу та зміні власника.
Руслана РУДЕНКО, начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації.