Fridge magnet wooden gears

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток»

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Березня 2016, 09:00

Як у житті людини, так і в житті міста, бувають моменти, які можуть змінити все і задати напрямок подальшого майбутнього. Минуло небагато часу з того дня, коли мешканці Ладижина вперше почули про наміри будівництва на території міста основних виробничих потужностей ТОВ «Вінницька птахофабрика» – найбільшої птахофабрики в Європі.

Як правило, ми швидко звикаємо до змін і з часом не звертаємо на них уваги. Втім, гості міста, зазвичай, приємно вражені як, на тлі економічної та соціальної нестабільності в нашій країні, Ладижин не лише не втрачає свого обличчя, а навпаки – розвивається, наповнюється новими людьми, які живуть і працюють тут. Архітектуру міста прикрасили сучасні висотні будівлі, багаторічні «недобуди» перетворилися на затишні оселі, дитячі садочки наповнені дітками, а вулиці – молодими людьми. Сьогодні небагато міст, окрім хіба що Києва, можуть похвалитися тим же.

Ми маємо право на різні думки, однак можемо впевнено говорити, що наше місто розвивається і має прекрасні перспективи завдяки виваженій позиції його керівництва та присутності на його території потужного інвестора – ТОВ «Вінницька птахофабрика». Підприємство активно започатковує і підтримує добрі справи – це турбота про дітей і пенсіонерів, підтримка спортивного та культурного життя міста, розвиток інфра - структури. Загалом, у 20142015 роках було надано благодійну допомогу школам, дитячим садочкам та спортивним клубам на понад 21 мільйон гривень.

Для непрацюючих пенсіонерів міста важливою подією 2015 року стало відкриття соціального магазину. Ініціатива, яка була втілена в Ладижині силами директора ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігоря Лещенка та міського голови Валерія Коломєйцева, вже встигла заслужити схвалення і вдячне ставлення серед мешканців. Люди похилого віку із задоволенням купують тушки курей, хліб та олію виробництва підприємства на 40% дешевше від роздрібних цін, економлячи на цих продуктах до 100 гривень на місяць. Втім, головне – вони знову відчули для багатьох забуте почуття турботи.

Новини про роботу соціального магазину швидко облетіли навколишні села, в яких на зборах громади також висловили бажання долучитись до реалізації проекту, спрямованого допомогти незахищеним верствам населення. Але як це реалізувати? Це був справжній виклик, але команда, на чолі із директором ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігорем Лещенком, зустріла його гідно, реалізувавши унікальний проект – магазин на колесах, який сам приїжджає до непрацюючих пенсіонерів – мешканців сіл, в межах яких розташовані об’єкти «Вінницької птахофабрики». І вже сьогодні обслуговуються пенсіонери Гордіївки, Великої Стратіївки, Митківки, Четвертинівки, Оляниці, Михайлівки та Холодівки. На черзі – Клебань.

Інвестиції в розвиток сіл – ще одна грань соціально-відповідальної політики «Вінницької птахофабрики».

Співпраця із громадами, на території яких працює підприємство,–це взаємовигідне партнерство, спрямоване на розвиток територій. Громади отримують щороку по 150 тис. гривень за кожен об’єкт виробництва і мають змогу спрямувати кошти на вирішення нагальних проблем. Це – по-справжньому демократична сучасна та цивілізована модель співпраці бізнесу і громади, адже дозволяє останній озвучувати питання, які справді важливі для людей, а з боку бізнесу – оплачувати напряму всі узгоджені проекти, унеможливлюючи нецільове використання коштів на місцях.

Саме шляхом такого партнерства, соціально відповідального бізнесу і місцевих громад життя мешканців села стає комфортнішим. У 2015 році ТОВ «Вінницька птахофабрика» допомогла громаді с. Михайлівки вирішити одну з давніх і найболючіших проблем – відсутність якісної питної води. До коштів, зібраних громадою та отриманих у рамках виграного міжнародного гранту, підприємство додало свою допомогу у 600 тисяч гривень. Прокладено 16 кілометрів труб по вулицях села. Зроблено свердловину глибиною 80 метрів, яка, за попередніми висновками, даватиме 12 кубів води на годину. Цієї кількості для потреб села буде достатньо. Навколо свердловини збудовано гарну санітарну зону. Вода подається до водонапірної вежі, а далі – по домівках селян.

У с. Великій Стратіївці проведено майже півкілометра нового водогону до школи та дитсадка, встановлено дві автобусних зупинки, відкрито аптечний кіоск та придбано обігрівач для місцевого храму.

Надається допомога в ремонті сільських вулиць. Всипано щебеневою сумішшю частину вулиць у с. Михайлівці. На черзі села Холодівка та Клебань. Птахофабрика почала проведення вуличного освітлення у селах. У с. Оляниці вже освітлюються дві вулиці, і це лише початок. Разом із цим отримають допомогу в освітленні вулиць села Четвертинівка, Гордіївка та Михайлівка. З початком весни розпочато ремонт центральної дороги через с. Оляницю.

Усе це не просто благодійність – це партнерська підтримка соціально активних громад, які мають бажання власними силами змінювати життя на краще. Громад, які розуміють власну відповідальність за майбутнє рідного краю. Фахівці ТОВ «Вінницька птахофабрика» допомагають місцевим громадам у підготовці заявок на отримання грантів різного рівня фінансування – обласних, державних, міжнародних. До того ж, сама птахофабрика виступає співфінансистом десятків інших соціальних проектів.

– Не кожне село району може похвалитися такими здобутками, які мають села Велика Стратіївка, Гордіївка, Оляниця та Четвертинівка.

Все це стало можливим завдяки співпраці з компанією ПАТ МХП, – вважає голова Тростянецької РДА Леонід Лобань.

– Мені сьогодні будь-який сільський голова може позаздрити. Ми з птахофабрикою лише за два останніх місяці реалізували чотири проекти і зараз ще шість плануємо, – зазначає Гордіївський сільський голова Володимир Штефанюк.

– Бізнес має бути орієнтований на потреби громади. Це його правильна природа – від створення робочих місць, до виробництва необхідних споживачу товарів. Механізм зв’язку простий – чим заможніша громада, тим успішніший бізнес.

Але при цьому він має бути соціально відповідальним, адже є вагомою складовою соціальноекономічного життя тієї території, на якій працює. Саме тому там, де є наші підприємства, діє правило партнерських взаємин комплексного розвитку інфраструктури населених пунктів. Прикладів тому, повірте, достатньо,– наголошує директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко.

Скептики можуть говорити, мовляв, це не просто так, і кожен має право на власну думку. Дійсно, зараз популярною є «увага» до пенсіонерів, скажімо, напередодні чергових виборів. Втім, «Вінницька птахофабрика» політикою не займається й обіцянок не роздає. Підприємство пропонує партнерство разом із добровільно взятими на себе соціальними зобов’язаннями. Це пропозиція, яка виноситься на розсуд самих громад. Це їхнє право та повноваження розгляду її через механізми загальних зборів та сесій місцевих рад. Головне, аби представники громади діяли та ухвалювали рішення, виходячи виключно із інтересів сталого розвитку територій. Ми всі маємо звикати до розповсюдженої в цивілізованому світі практики соціальної відповідальності, яка є нормою для підприємства, і на прикладі ТОВ «Вінницька птахофабрика» підтверджується не лише словами, але і конкретними справами.

Артур ГЛАДЧЕНКО, Олександр КАНАРСЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято сили, краси і здоров’я</b><br />У другу суботу вересня на стадіоні «Колос» у Бершаді проведено районну спартакіаду «Здоров’я», приурочену до Дня...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Плахотнюк Іван Андрійович Українець. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Помер від ран 27.05.44. Похов. с. Толбиця, Псковська обл.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення