Fridge magnet wooden gears

Флорине: підсумки, перспективи

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Жовтня 2015, 09:00

– Флоринська територіальна громада – одна з найбільших у районі. Кількість жителів тут – 4600 осіб, понад 2000 господарських дворів, працездатного населення – 2700, громадян пенсійного віку – 1300, дошкільнят – 240, дітей та школярів – понад 600. Усе це спонукало мене, як сільського голову, а також депутатів 6-го скликання та виконком сільської ради, працювати над розв’язанням нагальних соціально-економічних проблем.

Велику увагу приділяли збереженню та розвитку закладів освіти та культури. У 2012 році ми розпочали реалізацію проекту по капітальному ремонту ДНЗ «Колосок» із заміни вікон та дверей на енергота теплоощадні. Далі тут зведено паркан, перекрито прибудови, закуплено меблі, облаштовано ігрові майданчики. У цьому році проведено ремонт опалювальної системи та перекрито дах. На всі ці роботи сільська рада зі свого бюджету направила 720 тис. грн.

Належна увага приділялася загальноосвітній школі, де навчається 340 учнів. Для молодшої ланки у 2012 році закуплені стільці. Відремонтовано спортзал та виділено кошти на його освітлення. У 2014-му за кошти сільради замінено вікна фасадної частини школи. В цьому році надано кошти для проведення ремонту козирка над центральним входом та для закупівлі дверей в учительську. Протягом останніх років сільською радою закуплено спортивну форму, взуття, м’ячі, облаштовано спортивно-ігровий комплекс для молодших школярів. На всі ці хороші справи з місцевого бюджету було виділено і реалізовано понад 150 тис. грн. Зараз спільно з дирекцією школи потрібно негайно вирішити проблему із забезпеченням закладу водою.

У перспективі – спільне написання проекту по будівництву артсвердловини на території школи. Також у майбутньому плануємо продовжити роботу по заміні вікон і дверей, капітальні ремонти їдальні та бібліотеки із залученням спонсорів.

Після обрання мене на посаду сільського голови, крім іншого, звернув увагу на будинок культури, який, м’яко кажучи, був у занедбаному стані. У 2013 році підготували проект по заміні вікон і дверей у СБК і реалізували його майже в повному обсязі, за винятком козирків над вхідними дверима. У 2014 році перекрито дах та розпочато ремонт глядацької зали, який триває і зараз. Для його завершення потрібно попрацювати і в наступні роки, тому що на базі СБК плануємо відкрити сільський центр дозвілля і відпочинку молоді. На реалізацію цих проектів сільська рада виділила 660 тис. грн.

Особливою проблемою є екологічна ситуація в селі. Це, насамперед, забруднення території промисловими відходами, а також так звані очисні споруди, які розміщені на землях сільської ради, а останнім часом ще й відходи від забою тварин. Не меншу небезпеку для частини жителів становить діюче сміттєзвалище. Щоб вирішити цю проблему, в 2010 році написано проект по будівництву нового сучасного сміттєзвалища, яке мало б бути, по-перше, перенесене на безпечну відстань від села, а по-друге, з сучасною технологією сортування сміття. Але, на жаль, всі наші зусилля по реалізації проекту, вартість якого у 2011 році становила 5 млн. 700 тис.

грн., були марними, бо проект не був включений у державне фінансування.

В останні роки великою проблемою є забезпечення людей питною водою. Для цього в 2010-2011 рр. сільська рада розробила два проекти по будівництву артсвердловини та будівництву водогону (початковий етап). І лише в цьому році нам виділено кошти з державного бюджету у сумі 408 тис. грн. А з нашого місцевого бюджету для співфінансування проекту виділяємо понад 190 тис. грн.

Виконком протягом своєї каденції приділяв увагу освітленню вулиць села. Так, у вересні-жовтні 2012 році завдяки спільним зусиллям сільської ради, тодішнього директора КХП Петра Сугака та депутата Олександра Скрипаловського освітлено 2,5 км вулиці Зеленогайської. У 2013 році роботу продовжено і проведено вуличне освітлення центральної вулиці нашого села (2/3 робіт було профінансовано Олексієм Порошенком та 1/3 – сільською радою) та частини вулиці Лісової при сприянні тодішнього голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки. У 2015 році за кошти сільської ради (а це 136 тис. грн.) освітлено вулиці Комарова, Лісову, Хлібну, провулок Вокзальний. Нині освітлено більше третини вулиць села. Є ще багато роботи в майбутньому.

Багато зусиль було докладено для підтримки доріг комунальної власності. Рік у рік проводилися поточні ремонти доріг: Титова, Кутузова, Комарова, Гоголя, Зеленогайської, Гірської, провулку Бойка. Ми написали робочі проекти також по капітальному ремонту доріг із залученням коштів обласного бюджету: вулиць Зеленогайської (20102011 рр.) та Шкільної (2013 р.).

Для реалізації цих проектів були виділені кошти з обласного бюджету відповідно 600 тис. грн. і 740 тис. грн. та співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 10% від загальної суми проектів. Це дало змогу покращити дорожні покриття по цих вулицях і зробити безпечним рух транспорту і людей. А проект по вулиці Новій ми плануємо реалізувати в майбутньому.

Виконком і я, як сільський голова, велику увагу приділяли розвиту фізкультури та спорту. Велику роботу у територіальній громаді проводять тренери, спортсмени та вчителі фізкультури: Олександр Маляр, Микола Кравчук, Воло димир Ківак, Ольга Кісик.У 2012 році в штат ДНЗ «Колосок» було введено посаду інструктора по спорту, а в 2013-му таку ж посаду введено в штат сільської ради. Серед кращих спортсменів нашого села – Вікторія Рожко, Вікторія Кольцова, Олег Вітковський та Олег Мазур, Євген та Вадим Задорожні, Олег Куций, Денис та Євген Паталахи, Володимир Ківак, Лариса Безуб, Нінель Біашвілі, Леся Кошланська, які своїми досягненнями у спорті уславили наше село далеко за межами району та області, беручи активну участь у різних змаганнях на різних рівнях. Великі слова подяки спонсорам, які завжди підтримували наших спорт - сменів – керівникам підприємств та організацій Віктору Гаслу, Віктору Маланчуку, Олександру Герасименку, Олександру Панчуку, Леоніду Гуцолу, депутату райради Борису Охріменку.

Завдяки тісній співпраці всіх названих людей спортсмени територіальної громади протягом чотирьох років підряд виборювали почесне перше місце в районі з розвитку фізкультури та спорту, а також третє місце в області у 2013 році і друге місце в області серед 126 сільських громад у 2015 році. Районною та обласною владою було відзначено роботу виконавчого комітету та мою, як сільського голови.

Особливу увагу приділяли написанню всеукраїнських проектів. Так, у 2011 році згідно з проектом по захисту соціально незахищених верств населення сільська рада на Флоринський сільський центр соціальних служб придбала автомобіль, кошти на який у сумі 100 тис. грн. отримала з державного бюджету і 32 тис. грн. виділила з сільсь - кого. Також у 2011 році згідно з районним екологічним проектом для нашої громади були виділені кошти з державного бюджету для придбання екс - каватора, тракторного причепа, бочки для підвезення води та преса. За це Флоринську сільську раду у 2012 році було відзначено дипломом Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та зміцнення української державності, а мене, як сільського голову, відповідною медаллю. Флоринська сільська рада неодноразово відзначалася в числі кращих серед сільсь ких громад району по благоустрою населених пунктів.

У перспективі ми плануємо ще багато важливих питань і завдань, які потрібно буде вирішувати новому депутатсь - кому корпусу, виконавчому комітету сільської ради та новообраному сільському голові. Дякую всім, хто підтримав мене і долучився до хороших справ: депутатам 6-го скликання, членам виконкому, працівникам сільської ради, а також жителям нашого села.

Нехай нас усіх оберігає Господь Бог і благословляє на добрі справи заради нашого майбутнього.

Сергій РОЖКЕВИЧ, Флоринський сільський голова.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Переконався на собі, що подорож справді захоплює, бо побачене на власні очі не йде в ніяке порівняння з побаченим на...
3 фото   
<b>Тиждень права у Баланівській школі</b><br />Відкриття тижня права у школі розпочалося загальношкільною лінійкою, на якій учні ознайомилися із поставленими...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
7 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тур п`ятий</b><br />В останній день червня на щедрій Бершадській землі відбувся п'ятий тур обласної акції &ndash; творчого конкурсу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шумилів
Мазурик Федір Лук'янович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.01.45. Похов. Вроцлавське в-во, Польща.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Флорине: підсумки, перспективи - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення