Власне кажучи, на цій сторінці мало розміщуватися планове інтерв’ю з прокурором району Богданом Зарічанським. Втім, цей матеріал з часом з’явиться в газеті. А поки що вимушена розповідь, яку подаємо під рубрикою «Дістало!».
Справді ж бо, як ще по-іншому можна назвати вчинки деяких так званих «борців за справедливість», які тільки те й роблять, що закидають прокуратуру безпідставними скаргами? А ще викликають у район журналістів різних телеканалів. Тим самим відволікають працівників від справді важливих справ, розглядів їх по суті. Таких «найактивніших активістів» у районі є десь півдесятка.
Як правило, після того, як заїжджі журналісти переконуються, що тут нема обіцяних їм сенсацій, на каналах з’являються нейтральні матеріали або взагалі ніяких.
Не повірите, але як розповів Богдан Григорович, перша скарга на нього надійшла ще до того, як він приступив до виконання своїх обов’язків прокурора Бершадського району. Більше того, двоє «активістів» прагнули зібрати підписи, аби його не призначали.
Ця затія лопнула, як мильна булька.
Колектив районної прокуратури молодий, всі мають належну теоретичну підготовку, всіх об’єднує єдине прагнення – постійно бути на сторожі закону. А декому це не до вподоби. Тож і встромляють палиці в колеса. Наприклад, у день особистого прийому громадян ці «борці» приходять під приміщення прокуратури і перехоплюють людей, вислуховують їхні проблеми, обіцяють їм допомогти. І накручують, мовляв, для чого вам іти до цих прокурорів, вони не допоможуть. А треба звертатися вище – і тоді, можливо, проблема розв’яжеться.
Більше того, вони підбурюють людей до порушення роботи органів влади (безпідставні зібрання, скандали, заклики до самознищення та ін.) На жаль, знаходяться люди, які купуються на такі дешеві штучки. Є факти, коли люди надавали «активістам» (на їхні прохання) довіреність для представництва їх інтересів у тих правовідносинах, де вони не можуть бути надані згідно із законом.
Всі ці зусилля спрямовані на те, щоб дискредитувати прокуратуру та інші правоохоронні органи, сформувати думку про те, що нібито вони нічого не роблять. Розповсюджуються різні плітки, відверта брехня.
Є ще одна мета у цих «борців за справедливість». Як кажуть, кращий спосіб захисту – це напад. Один із цих борців є фігурантом кримінального провадження щодо незаконної видачі закордонного паспорта. Але це дрібниці порівняно з тим, що він, як колишній роботодавець, заборгував людям 186 тисяч гривень зарплати. Було відповідне рішення суду, але до цього часу гроші людям не повернуті. А тим часом фігурант цього кримінального провадження ходить скрізь і робить вигляд, що бореться з корупцією, та називає себе «експертом з питань боротьби з корупцією у правоохоронних органах», входячи у склад громадської ради при Бершадській РДА. Будь-які спроби сказати йому про неправомірність та аморальність своїх дій він називає переслідуванням чи репресіями проти себе.
Від цього скаржника тільки за 8 місяців 2015 року надійшло 47 скарг. Як правило, майже всі вони (43) безпідставні, беззмістовні і просто безглузді, у них відсутня суть порушення. Лише 3 заяви внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань. Але ж час у працівників прокуратури забирають усі скарги, бо кожна з них має пройти відповідний шлях від реєстрації до відповіді скаржнику. А тим часом «Робін Гуди» строчать листи на кшталт «Прошу подивитися на те, не знаю що і яке, і перевірити». І змушені молоді прокурори витрачати час, на ці нісенітниці, підготовку відповідей людям, які крадуть час, та інформацій до прокуратур вищого рівня за такими ж беззмістовними скаргами замість того, щоб зайнятися більш корисною роботою.
В поточному році прокуратурою району розглянуто 270 звернень.
Однією із цілей «закидання» прокуратури скаргами є і корисливий мотив, оскільки таким чином здійснюється певний тиск на прокурорів для прийняття вигідних рішень у кримінальних провадженнях, де є інтерес «Робін Гудів».
– Який же вихід, як боротися з таким ганебним явищем, як надумані скарги?
– Напевно, роз’ясненням, приверненням більшої уваги громади до того, що відбувається. Рано чи пізно, отака «імітація бурхливої діяльності» зазнає краху. Бо люди зрозуміють, хто є хто.
Федір ШЕВЧУК.