– 2014 рік для нашого підприємства, як і для всієї нашої держави, особливий. На його роботу теж наклали свій відбиток ті події, які відбувалися, починаючи з Майдану і аж до бойових дій на Сході. Проте основні завдання – по збиранню лісового насіння, вирощуванню посадкового матеріалу, створенню нових лісових насаджень, по догляду за лісовими насадженнями – виконані у повному обсязі.
Так, відновлення лісових насаджень виконано на 93 гектарах, що становить 120 відсотків від запланованого.
Повністю, або більше як на шестистах гектарах, виконано завдання по догляду за лісовими культурами. Найближчим часом, як тільки піде дощ і будуть сприятливішими умови, буде створено ще 5 гектарів нових лісів на землях, які раніше не були під лісом і непридатних для сільськогосподарського користування. Близько 15 гектарів таких земель надала нам Бирлівська сільська рада, тож матимемо можливість створювати на них нові ліси впродовж трьох років. Нині ведуться перемовини про передачу таких під заліснення з Флоринською, Ободівською сільськими радами. Потужності підприємства дозволяють створювати навіть сто гектарів лісів у рік.
Велися догляди за існуючими, освітлення молодих посадок, прочистка, формування.
Велика робота велася по збільшенню нашої мисливської фауни. На підприємстві у двох вольєрах на напіввільному утриманні близько півсотні голів дикого кабана. Внаслідок проведених заходів (а здійснюємо їх вже п’ять років, відколи нам передали їх з Ободівського лісомисливського господарства) значно збільшилася чисельність диких тварин у вільних умовах – дикого кабана, козуль.
Фінансова ситуація у державі складна, тому підприємство у першу чергу, поряд із створенням нових лісів, роботами по догляду, спрямовувало увагу на виробничу діяльність. У порівнянні з попереднім роком обсяги виробництва промислової продукції збільшилися на 20 відсотків. Це дало можливість збільшити на 26 відсотків заробітну плату працівникам, що автоматично призвело до збільшення відрахувань у державний і місцевий бюджети.
Крім того, з 1 січня збільшилася на сто відсотків попенькова плата, за рахунок чого теж майже на 70 відсотків збільшилися надходження у бюджети. Тільки за другий квартал було сплачено 650 тисяч гривень таких коштів. А ще ж чималі суми сплачені нами до фонду соціального страхування та пенсійного.
Ми взагалі є фондоутворюючим підприємством нашого району.
Події на Сході України зачепили наше підприємство ще і тим, що четверо наших працівників були призвані у Збройні Сили. Троє вже повернулися, а один і нині там.
У зоні проведення АТО два наших автомобілі, що також позначилося на нашій роботі. Тим часом колектив за рахунок власних коштів, заробітної плати брав активну участь ще й у комплектації територіальних батальйонів самооборони – на це було пожертвувано 18 тисяч гривень.
А для комплектування наших працівників, які були призвані, додатково зібрали близько десяти тисяч гривень на засоби захисту. Під час проходження служби у Збройних Силах вони залишалися у штаті підприємства, їм нараховувалася середньомісячна заробітна плата з усіма пільгами і надбавками.
Крім коштів, працівники нашого підприємства брали участь у зборі продуктів харчування, які відправили на кордон з Придністров’ям, для підтримки батальйону «Січ».
На прохання волонтерів ми двічі заправляли транспорт для доставки цих вантажів. І все це за рахунок наших працівників, адже згідно із законом підприємство не може за власні кошти надавати таку допомогу, а тільки за рахунок добровільних пожертв працівників.
Враховуючи, що відбувається все це у пору реформування, нам дуже важко планувати роботу на майбутнє. А тут ще й більше як на сімдесят відсотків зменшили фінансування на утримання державної лісової охорони, яке і до цього було мізерним.
Введено також ПДВ на лісову продукцію, що призвело до її подорожчання і уповільнить її реалізацію.
Дуже важливим напрямком нашої діяльності є і підготовка до цьогорічного опалювального сезону. Проблеми з газом та можливі перебої з електропостачанням також наклали відбиток на роботу нашого підприємства. Але ми беремо найактивнішу участь у забезпеченні об’єктів соціальної сфери і населення дровами. Нині вже навіть усі ФА- Пи забезпечені ними на опалювальний сезон, і робота у цьому напрямку продовжується. Чимало заявок на них надходить із дитячих садочків сільських рад. Працюють з нами вже і підприємства, і установи, які раніше забезпечувалися газом. У першу чергу забезпечуватимемо дровами установи і організації, населення нашого району.
Є й інші підприємства, які також могли б забезпечувати паливом, а чомусь, на жаль, не роблять цього. Тим часом наш транспорт завантажений вже максимально, працюємо на межі фізичних, матеріальних і технічних можливостей.
А тут ще й поставлено завдання не змінювати ціни на паливо, яке возимо. На пальне ж для техніки, запасні частини вони зростають. У такій ситуації про якісь прибутки, щоб підприємство розвивалося, годі і мріяти.
У цих надзвичайно складних умовах, звичайно, неможливо було б справитися із завданнями, якби не наші працівники: як керівники, так і рядові виробничники. Зокрема, головний лісничий Володимир Сташенко, головний бухгалтер Надія Біла, з керівників середньої ланки Анатолій Гуз, Сергій Білаш, Іван Мочульський, Віталій Чайка та інші. Перевиконує норми на відвантаженні деревини Петро Мовчан.
Тож із професійним святом вас, працівники такої непростої галузі. Нехай якнайшвидше запанує мир у нашій державі, і ніщо не затьмарює будні кожного з вас.