Fridge magnet wooden gears

Що не проблема – для роздумів тема

  • Подобається0Не подобається
  • 18 Жовтня 2012, 23:13

На прийом громадян, який провів днями у Тирлівці голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур за участю керівників управлінь, відділів і служб, прийшли семеро жителів цього села. Зважаючи на таку їх кількість, у не такій вже великій громаді, спочатку могло скластися навіть враження, що проблемам у ній непочатий край.

Насправді ж виявилося, що на відміну від прийомів в інших громадах, цих людей хвилюють не лише сільські, а й загальнодержавні проблеми.

Хто з доярок, наприклад, не образився б, відпрацювавши на фермі три з половиною десятиліття і отримавши пенсію, яка тільки на гривню перевищує тисячу гривень? І це тоді, як у декого (а в селах все на виду), хто працював менше, її сума значно вища. Чи може неосвітлені вулиці, через що у власну хвіртку, повертаючись пізно з роботи, важко потрапити, не проблема? Можна було зрозуміти і скарги тих, хто для того, щоб відсудити виплати їм як «дітям війни», «вивозив» (висловлюючись їхньою термінологією), мало не останню копійку адвокатам за оформлення документів, а в результаті нічого з усього того не вийшло. Люди ніяк не можуть зрозуміти, чому у правовій державі не виконуються рішення суду. Ця проблема підсилюється ще й тим, що приблизно половина людей, хто має право на такі виплати, оформивши позовні заяви в суди першими, їх вже отримала, інша ж половина – ні. Де ж справедливість?

Не зовсім зрозумілим є для людей рішення про підвищення мінімального розміру пенсій. Адже виходить, що тим, хто менше працював, ще й пенсії підвищують, ніби преміюючи за те, а людям, які трудилися багато років, її не підвищують. Чому?

Скаржилися у цій громаді і на те, що не ремонтуються дороги. Та на те й організовуються такі прийоми в селах, щоб фахівці вели відповідну роз’яснювальну роботу, по можливості впливали на вирішення проблем.

Наприклад, скаргу щодо пенсійного забезпечення однієї з доярок, з метою перевірки правильності її нарахування, було взято на контроль і про результати повідомлять.

Було також роз’яснено, що за незначне підвищення пенсій дехто помилково вважає їх індексацію.

Щодо освітлення вулиць, то ліхтарі для цього в селі вже придбали, тому є надія, що доведуть справу до кінця. Було також роз’яснено, що не варто остаточно втрачати надію щодо виплат за рішенням судів «дітям війни», хто їх ще не отримав.

А от щодо ремонту доріг, то було зроблено зауваження, що певні кошти на це у сільській раді є, та й місцеве товариство не проти, щоб допомогти, тож невже треба було чекати аж приїзду голови райдержадміністрації, щоб зрушити цю проблему з місця? Гарним прикладом того, що навіть у пору безгрошів’я можна щось робити, є тирлівська школа. У цьому році від центральної вулиці її огороджено гарним металевим парканом, залито відмостку.

У дитячому садочку, який відвідали, після зауважень у свій час влади теж можна було спостерігати позитивні зміни. Немає грошей – допомагають батьки дітей.

Проблему автобусного сполучення, після втручання влади, було вирішено за сприяння місцевого інвестора, який придбав автобус.

Можна було б у Тирлівці вирішити і проблему із забезпеченням дровами, якби організували розчистку лісосмуг, які давно не бачили сокири.

На жаль, під час прийому було зроблено зауваження, що окремі жителі самі собі створюють проблеми і звинувачують у їх виникненні владу.

Наприклад, одна з жінок скаржилася, що коли посеред ночі у неї підвищився тиск, їй нібито не знайшлося кому надати допомогу. Тому її повезли, найнявши машину, до однієї з дочок за багато кілометрів. Цій жінці було роз’яснено, що якби вона зателефонувала за номером 103, допомогу їй надала б «швидка допомога» на місці. Було також роз’яснено, що з метою наближення медицини до людей, уже у жовтні центри швидкої медичної допомоги відкриваються в Усті та Шляховій.

Практика взагалі доводить, що як тільки хоч щось робити, у селах обов’язково залишається слід. У Тирлівці, наприклад, давно могли б позбутися тваринництва, але директор господарства А.Г. Христич, поставивши за мету зберегти галузь, домігся свого, та ще й має намір розвивати. У цьому році обсіялися, ввели в дію нову зерносушарку продуктивністю 250 тонн на добу, яка обслуговуватиме чотири господарства.

От і зберегли у такому невеликому селі більше восьмидесяти робочих місць. А якби його не було?

У дитячому садку, проти минулого року побільшало дітей і далі їх буде ще більше. А якби в селі не було роботи, то могло б не бути вже і дитячого садка.

Щодо інших проблем громади, то з реформами бізнес у цей час не завжди їх враховує. Наприклад, багатотонні автомобілі, які вивозять урожай навіть з інших районів, рухаючись напростець, через Тирлівку, руйнують дороги села. Бізнесмени при цьому мають виручку, а населення потерпає від незручностей. Тож резерви, щоб змінити ситуацію, є.

О.Ф. Снігур відзначив, що тільки об’єднавши зусилля влади і бізнесу можна багато зробити в інтересах людей. У Тирлівці, хоч і не тими ще темпами, як хотілося б, це робиться. Субвенції на вирішення проблем ідуть, виконується і бюджет сільською радою. Але зростають і видатки. Проте ресурси для вирішення проблем є. Основним завданням, щоб рухатися вперед, є їх пошуки. Щодо влади, то вона завжди допомагатиме громадам, які хочуть і самі робитимуть спроби розвиватися.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
2 фото   
<b>Урочисте зібрання "Ліс - краса й багатство краю"</b><br />13 грудня 2011 року о 10 годині членами Сумівського шкільного ліництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ І &ndash; ІІІ...
5 фото   
<b>Кавун Василь Михайлович</b><br />Василь Михайлович Кавун (14 серпня 1928, Кобринове &mdash; 8 серпня 2009, Київ) &mdash; державний та партійний діяч...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Шавула Олександр Павлович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 06.02.45.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що не проблема – для роздумів тема - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення