На знімку: набагато впевненіше почуваються тепер вихователі дитячого садка «Сонечко» Олена Андріївна Матвійчук, Тетяна Володимирівна Коваль та завідуюча цією дошкільною установою Людмила Григорівна Забіяка, як і вихованці цієї групи, у стінах щойно відремонтованого приміщення.
– Наповнення бюджету непогане, – не приховував задоволення сільський голова В.Д. Соловей, – тож і є можливість за щось братися тепер, щось планувати надалі.
85 тисяч гривень перехідного бюджету, наприклад, для такої сільської ради, громади, як наша, теж гроші.
Але давно і всім відомо, що навіть маючи гроші, потрібно щей уміти дати їм раду, знати на що витрачати в першу чергу. У М’якоході, наприклад, це вдається. Якщо на територіях деяких громад ще тількино планують ремонт того чи іншого об’єкту, то у цьому селі під кінець травня завершили капітальний ремонт дитячого садка – із заміною вікон, системи опалення на більш економну, електричну, освітлення. Володимир Дмитрович пояснював, що вдалося те оперативно зробити завдяки порядності підрядника, яким є відомий вже багатьом «Бершадьбуд», очолюваний В.Л. Петровським, який виконував роботи лише з п’ятдесятивідсотковим авансуванням. Неабиякою була і підтримка батьків дітей, колективу працюючих у садочку.
Але цілком зрозуміло, що чимало залежало ще й від сільського голови, який займався вирішенням багатьох організаційних питань. Завдяки тому, що працювали іноді навіть вночі, дана установа не приймала дітей лише сім днів.
Не забувають тут і про ремонти на інших об’єктах соціально-культурної сфери. Так, до восьмидесяти тисяч гривень мають намір вкласти ще й у ремонт будинку культури.
Біля дитячого садка буде обладнано сучасний ігровий майданчик.
Заздалегідь готувалися тут і до проведення Дня захисту дітей – відповідні заходи проводилися і у дошкільній дитячій установі, і в школі, в будинку культури. На сільському стадіоні, упорядкованому теж за сприяння сільської ради, відбулися футбольні поєдинки між філіалами спортивних шкіл сіл Маньківки, Усті, Бершаді, М’якоходу і Красносілки. Перше місце вибороли футболісти об’єднаної команди М’якоходу і Красносілки – тренер О.П. Загоруйко, друге – бершадці, третє – команда з Усті. Команди-переможці були відзначені, як і по два кращих гравці з кожної команди.
Щодо благоустрою населених пунктів, то тут, насамперед, намагаються підтримувати його силами громади, а зекономлені при цьому кошти мають намір використати на щось більш значиме.
Найголовнішою ж із проблем у даній громаді, за словами сільського голови, є зайнятість населення, а з нею і його матеріальні статки.
Якби вдалося покращити фінансовий стан жителів М’якоходу і Чорної Греблі, ситуація могла б бути набагато сприятливішою.
В.Д. Соловей розповів, що поки що чимало проблем громади вдається вирішувати тільки завдяки підтримці ТОВ «Удич», очолюваного М.І. Басом, яке є ще й основним наповнювачем бюджету. Підтримка технікою, матеріалами, а то і робочою силою, для даного товариства давно вже стала нормою.
Здавалося б, громада, яка розташована на території і колишніх сіл Раківки та Чорної Греблі, могла б бути забутою, бо вона на окраїні району. Але у даному випадку вона не тільки повноцінно функціонує, а ще й певною мірою тут неабияк розвиваються і культура, і спорт, вдало, хоч і не просто, якщо порівнювати з деякими селами, вирішуються соціальні питання. Чи не є це ще одним доказом того, що як добре все планувати, утримувати у полі зору, то можна і у віддалених селах багато чого домагатися.
Павло КУШПЕЛА