Однак, аналізуючи його звіт на сходах представників обох сіл, які відбулися минулого тижня, відчувалося, що він не тільки прекрасно орієнтується, що діється на кожній вулиці, а й чим живуть кожний із 2043 жителів, з яких більше тисячі проживають в Осіївці. І нехай ці зібрання були не настільки вже й багатолюдними, Віктор Миколайович і в даному випадку не упустив шанс, щоб відверто поговорити про все з людьми.
Хоч бюджет за минулий рік виконано на 109,3 відсотка, це ще не є ознакою повного благополуччя. Турбує й те, що смертність в громаді у декілька разів перевищує народжуваність, хронічно не вистачає на все коштів. Про це вели мову на семи сесіях, одинадцяти засіданнях виконкому, які відбулися за звітний період. Однак, працюючи навіть в таких умовах, тут мають чим гордитися. Наприклад, у Малій Киріївці відкрили філіал дитячого садка «Лелека», який в Осіївці. Хоч фінансуватиметься він тільки з 2013 року, в ньому вже сьогодні 19 вихованців.
На території сільради діє ТОВ «Осіївське», філіал від ПСП «Еліта», вистачає фермерських господарств і одноосібників, достатньо лісового, водного фондів, і з їхньою підтримкою сільському голові можна було б «гори перевернути». Але на сході прозвучали слова подяки, в основному, виконавчому директору ТОВ «Осіївське» В.Г. Топісі. Даним представником інвестора тільки у минулому році вкладено в село біля сотні тисяч гривень. Передбачені витрати і на нинішній рік. Крім того, Василь Григорович виступив з ініціативою, що може підготувати поле під стадіон, допомогти із спорт - інвентарем. Допомога надавалася і буде надаватися й школам, певним верствам населення. А от ПСП «Еліта» «допомагає» громаді тільки тим, що наносить на асфальт болото з полів за колесами тракторів, руйнуючи його.
Однак кульмінаційним моментом на сході в Осіївці стала навіть не похвала інвесторові, а те, що за взірець у даній громаді, виявляється, є «хутірець» – так в Осіївці називають колишній хутір імені Жданова, нині це вулиця Бугова. Потрібно було тільки чути, як дякувала одна з його жителів місцевому депутату сільської ради М.В. Романенку. Склалося враження, що на цій окраїні села громада взагалі живе дружнім, гарним на добрі справи життям. Кажуть, саме завдяки ініціативі М.В. Романенка тут скрізь зразковий порядок, і люди в усьому його підтримують. От що значить вдалий вибір депутата.
Запам’ятався ще один приклад – 45 років завідуючою «хутірським» клубом працює Є.Д. Тихоненко. Кажуть, тільки завдячуючи їй дана установа у зразковому порядку і у ній проводяться всі заходи.
На сході села вона теж звітувала, як вуличний лідер, що теж підтверджує її активну громадянську позицію.
Так, проблем в Осіївській громаді ще багато, в тому числі і з підвезенням учнів у школи, з профілактикою правопорушень. Звернув увагу і на те, що в роботі сходів взяли участь не всі депутати сільської ради – певна група громадян не може роками примиритися з тим, що орендарі ставів диктують їм свої правила риболовлі. Жителі «хутірця» просили, щоб їм дозволили зруйнувати приміщення колишнього магазину, який належить райспоживспілці і тільки псує загальний вигляд місцевості.
Є певні проблеми і з благоустроєм. Але, орієнтуючись на те, як В.М. Соколюк береться за їх вирішення, і що зроблено сільською радою завдяки підтримці, яка їй надається, не може бути сумніву в тому, що дана громада і надалі залишатиметься однією з найорганізованіших.
Присутній на сходах обох сіл заступник голови районної ради В.С. Бондаренко теж відзначив, що тут робиться все для стабільності і розвитку, хоч справ попереду ще багато.
На думку автора цих рядків, діяльність сільського голови В.М. Соколюка заслуговує не лише на похвалу, а й на поширення його досвіду серед колег.
Павло КУШПЕЛА