Поташня розташована на відстані 10 км від райцентру в мальовничій місцині, оточеній лісами. Славиться воно не лише народним музеєм культури села і галереєю Прокопа Колісника, а й працьовитими людьми. Як повідомила секретар сільської ради В.О. Гриник, в Поташні 684 двори, 192 з них пустують. В селі нині проживають 1238 чоловік, половина населення – працездатні особи, третина – пенсіонери, дітей загалом – близько півтори сотні.
Сільський голова Д.С. Коцюба інформував членів робочої групи про діяльність загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, дитячого садочка «Сонечко», музею, сільського будинку культури, бібліотеки, ФАПу, поштового відділення.
Тут же спільно обговорили й проблеми територіальної громади, зокрема, проведення вуличного освітлення, транспортного сполучення з райцентром, утримання закладів соціальної сфери тощо. За словами Данила Степановича, в селі 14 км доріг, 8,5 км з них освітлені. Минулого року спромоглися облаштувати вуличне освітлення на 1,5 км доріг, продовжуватимуть цю роботу і надалі, тож за кілька років усі вулиці будуть освітлені.
Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур навів приклади М’якохідської, Джулинської, Війтівської та інших територіальних громад, які беруть участь у різних конкурсах і програмах і таким чином залучають додаткові кошти для розв’язання подібних проблем.
Мова йшла також про те, щоб налагодити регулярне щоденне автобусне сполучення села з райцентром, адже нині автобус до Поташні ходить лише тричі на тиждень – у базарні дні. Зійшлися на тому, що на сьогодні це – оптимальний варіант.
Члени робочої групи зустрілися і з місцевими фермерами. На території Поташнянської сільської ради діють чотири фермерські господарства. Голова РДА О.Ф. Снігур наголосив: якщо фермер використовує робочу силу – наймає людей на роботу, навіть на сезонну – він повинен їх оформляти, сплачувати податки, які, до речі, йдуть на розвиток територіальної громади. Та й собі має нараховувати не мізерну, а відповідну зарплату.
Сільський голова Д.С. Коцюба відзначив: посильну допомогу у вирішенні соціальних проблем, зокрема, дитсадку, надає місцеве сільгосппідприємство ПАТ «ЯвірАгросервіс», яке очолює депутат районної ради Є.М. Бондарчук.
Після цього представники районних служб побували в школі, на ФАПі та на пошті.
Навчальний заклад у селі, в якому навчаються 93 учні, очолює досвідчений, авторитетний директор М.У. Шиндир. Марія Устимівна розповіла, що у школі облаштовано внутрішній туалет, забезпечено збалансоване харчування дітей. Члени робочої групи навіть поспілкувалися з дев’ятикласниками, закликали їх гарно вчитися, вірити в себе, впевнено готуватися до майбутнього.
Поташнянський ФАП – один з кращих в районі, тут добротна матеріальна база, тепло, зроблено ремонт. Про діяльність лікувального закладу розповідала акушерка Н.О. Цішенко.
Пошта, як і в багатьох інших селах, працює три дні на тиждень. Особливих нарікань на її роботу немає, однак люди звикли, що вона працювала щодня.
Того ж дня голова райдержадміністрації провів у Поташні і прийом громадян. Біля приміщення сільської ради його вже чекало декілька жителів (на знімку), які колективно звернулися з одного питання.
Якщо по суті, то незайнятих селян, які є членами особистих селянських господарств та пропрацювали менше 26 тижнів за останній рік, не обліковують у службі зайнятості.
Робочих місць у селі мало, а в кожного сім’я, і треба якось виживати. Олександр Федорович пообіцяв детально вивчити це питання із залученням фахівців районного центру зайнятості. Ще одна жителька села піднімала питання про ремонт дороги.
Підбиваючи підсумки роботи робочої групи у Поташні, О.Ф. Снігур відзначив: усі заклади соціальної сфери у селі функціонують нормально, територіальна громада працює над вирішенням проблемних питань, і лише спільними зусиллями можна створити всі необхідні умови для покращення життя людей.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.