На знімку: сільський голова Михайло Григорович Кузик (зліва) разом з керівництвом школи ділиться планами щодо розвитку територіальної громади з головою райдержадміністрації Олександром Федоровичом Снігуром та іншими представниками з району.
Тож здавалося б, про який добробут, перспективу у Тернівці сьогодні можна вести мову.
Однак насправді це виявляється не зовсім так. Для даної громади таки чимало робиться, щоб забезпечити всі ті умови, без яких, як кажуть, далі дороги нема. У цьому днями мав змогу особисто переконатися голова райдержадміністрації О. Ф. Снігур, а також керівники відповідних відомств, управлінь і служб, які побували з робочим візитом.
Школі у цьому селі лише 27 років і вона в районі є однією з найновіших. Однак навчається нині тут лише 115 учнів, хоч розрахована на значно більшу їх кількість. Належне, найперше, потрібно віддати педагогічному колективу, його керівництву, які так зуміли організувати тут підготовку, що класи вже практично готові до нового навчального року. Однією з проблем, за словами директора Т. Ф. Ярмійчук, може стати забезпечення її дешевим теплом у холодну пору року. Це ж потрібно було додуматися у свій час до такого, щоб побудувати котельню на відстані 238 метрів від неї. Та і капітального ремонту вона вже потребує давно.
Через те, що приміщення цієї школи будувалося на катакомбах, виникла ще одна проблема – через просідання передчасно вийшла з ладу каналізація. Хочуть тут також мати і власне водопостачання.
Вразив своєю доглянутістю і тутешній дитячий садок «Чебурашка», у якому завідуючою М. А. Кузик. Як бралися за його відновлення, навіть мало хто вірив у те, що з даного приміщення щось вийде.
Тепер всі мали змогу переконатися, що у його стінах є все необхідне для навчання і виховання дітей, створено всі умови для їх відпочинку і розвитку. Так, як музичного керівника тут немає, то вишукали можливість і залучили до занять в минулому вчительку музики і співів В. М. Гузь. Таким дошкільним закладам варто і допомагати, бо кошти не будуть витраченими на вітер. Тож О. Ф. Снігур обіцяв таку допомогу.
Приємне враження склалося і після відвідування Тернівської дільничної лікарні загальної практики сімейної медицини з поліклінічним відділенням, у якій головним лікарем О. Т. Сінолуп. Даний заклад відзначив вже своє сторіччя і з усього було видно, що слугуватиме тутешній громаді ще довго.
Коштів на її утримання бракує, звичайно теж, але належне треба віддати інвестору, який увійшов у це село і прагне у міру можливостей допомагати громаді. Директор ТОВ «Чарівна нива» В. В.
Корчевний особисто брав участь, коли оглядалися об’єкти соціально-культурної сфери, а також виробничі. І чи не на кожному кроці можна було бачити сліди цієї допомоги. А кажуть, що там, де поступають саме таким чином, де співпраця, там завжди робиться щось краще. Появу «Чарівної ниви» у цьому селі хоч і не всі оцінюють однозначно, все ж годилося б відзначати її допомогу громаді.
А побувавши на полях, технічному комплексі цього сільгосппідприємства, побачили паростки нового, що можна вважати поворотом до відродження. Адже такої сучасної техніки і урожаїв на полях до приходу інвестора у Тернівці не бачили.
Керівник району мав мову з багатьма людьми. І не можна було не погодитися з скаргами від деяких пацієнтів у лікарні щодо відкриття у селі аптеки і спрощеного, оперативного забезпечення спеціальними ліками важкохворих.
О. Ф. Снігуром тут же було дано розпорядження взяти їх виконання на контроль.
Побували представники влади і в торговельних закладах цього села, тож думається, що після таких гостей в них по-іншому ставитимуться до наведення тут порядку. З власників нині ще запустілих таких приміщень у центрі села теж треба запитати про їх благоустрій.
В цілому було зроблено висновок, що не тільки втримати керованою ситуацію, а й немало зробити для громади у такий непростий час у Тернівці вдається завдяки ще й ініціативі сільського голови М. Г. Кузика, а також його співпраці з керівниками бюджетних установ села, допомозі ТОВ «Чарівна нива». І хоч проблем тут немало, перспективу поліпшення ситуації ще не втрачено. І влада робитиме все, щоб село вистояло і в пору реформ. Під час даного візиту, наприклад, сільським медикам було обіцяно виділити їм автомобіль, що сприятиме покращенню обслуговування населення. На контролі після відвідин цієї громади вирішення й інших проблем, від чого теж буде лише користь.
Павло КУШПЕЛА