Такі збори проведено в усіх 28 сільських територіальних громадах району. Вони засвідчили необхідність подібних заходів для розв’язання гострих проблем життєдіяльності громад, підвищення ролі і відповідальності органів місцевого самоврядування.
На шпальтах районної газети «Бершадський край» висвітлювався хід їх проведення у Голдашівській, Осіївській, П’ятківській, Флоринській, Дяківській, Маньківській, Михайлівській, Поташнянській, Чернятській сільських радах.
На рівні районної ради проведенню загальних зборів передувала значна підготовча робота. Заздалегідь був розроблений графік, визначені конкретні питання для обговорення, вивчено стан справ на місцях, що дало можливість визначити необхідне представництво на зборах відповідних посадових осіб та районних служб.
На загальних зборах серед проблем місцевого значення найчастіше зверталась увага на покращення транспортного сполучення з населеними пунктами району, ремонту покриття внутрішньорайонних доріг, поліпшення медичного обслуговування сільського населення, виплати надбавок до пенсії дітям війни, забезпечення належного правопорядку, виділення земельних ділянок під пасовища, отримання державних актів на землю працівниками соціальної сфери, підвищення рівня орендної плати за оренду земельних і майнових паїв, підвищення закупівельних цін на молоко, впорядкування сміттєзвалищ та інші.
Основними питаннями порядку денного зборів були звіти сільських голів про свою роботу за минулий рік, стан соціально-економічного розвитку територій, перспективи розвитку на 2011 рік. Йшлося й про використання коштів самооподаткування на благоустрій та соціальний розвиток і встановлення їх ставок на поточний рік, про зміцнення законності та правопорядку, збереження державної, комунальної й приватної власності.
В кожній територіальній громаді заслухано звіти дільничних інспекторів районного відділу внутрішніх справ про роботу та заходи щодо зміцнення громадського порядку.
До спілкування з людьми запрошувались працівники управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі, управління праці та соціального захисту населення РДА, відділу Держкомзему у Бершадському районі, охорони здоров’я, правоохоронних органів.
Про свою депутатську діяльність перед виборцями тримали звіт й депутати районної ради: М.Г. Бурлака, О.Ф. Снігур, В.С. Бондаренко, В.М. Оркуш, В.Я. Кушпела, В.В. Довгополюк, В.А. Головатюк, О.Д. Кравчук та депутат обласної ради С.П. Савченко.
Аналіз свідчить про те, що в тих територіальних громадах, в яких віднеслись з відповідальністю до підготовки зборів, внесли на розгляд актуальні, важливі питання, там були прийняті дієві рішення, намічені конкретні заходи.
Про сільські клопоти і власний добробут вели розмову громадяни на зборах, відбувся обмін думками, жителі територіальних громад отримали певну інформацію з багатьох питань від представників з району.
Учасники зборів вимагали від місцевої влади жорсткого контролю за дотриманням санітарних норм. Особливе занепокоєння викликає у людей той факт, що багато жителів прямо на вулицях біля дворів зберігають солому, дрова, будівельні матеріали, що може викликати загрозу виникнення пожеж та збільшення ДТП.
Збори засвідчили: наші громадяни залишаються небайдужими до вирішення місцевих проблемних питань.
А органи місцевого самоврядування відповідно до наданих їм повноважень забезпечують виконання рішень своїх громад.
Наталія МАЗУРИК, начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради.