Флоринський сільський голова С.П. Рожкевич і зразковий дитячий вокальний ансамбль «Світанок» презентують в районному краєзнавчому музеї виставку мистецтва села.
Виставку робіт самобутніх майстрів презентував сільський голова С.П. Рожкевич, який відзначив: в селі багато талановитих людей, які своєю творчою працею створюють гарний імідж територіальної громади. Так, в музеї представлені роботи майстриньвишивальниць Галини Вакар, Пауліни Рєзнік, Ніни Чернієнко, Любові Шевчук, які вирізняються витонченістю, яскравими барвами, а також вироби з бісеру Юлії Гончарук, в’язальниці Лариси Красножон, майстра лозоплетіння Анатолія Александрова, різьбярів по дереву Сергія Максимчука, Анатолія Шевчука, Ярослава Сімоника, Валерія Бондара, Станіслава Корніцького, велика експозиція малюнків учнів Флоринської школи та інші роботи.
Флорино – одне з найбільших сіл Бершадщини, яке розташоване на мальовничому правому березі тихоплинної річки Дохни. Воно багате на історичні та пам’ятні місця, на його території діють кілька потужних підприємств, успішно розвивається мале підприємництво, функціонують всі необхідні заклади соціальної інфраструктури. В цьому переконалися усі присутні, переглянувши невеличкий відеофільм про Флорино, який зняв В.В. Муляр.
В презентації виставки мистецтва села взяли участь голова районної ради М.Г. Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш, працівники культури, представники трудових колективів, мешканці міста і села. Окрасою заходу був виступ флоринського зразкового дитячого вокального ансамб - лю «Світанок» під керівництвом О.М. Гоцуленко. Того ж дня виставку робіт оглянули призовники району та їхні батьки і друзі.
А вже післяобідньої пори народний духовий оркестр (керівник О.С. Дунаєвський) Флоринського сільського будинку культури своїми чарівними мелодіями закликав мешканців села на збори. На зібранні сільський голова С.П. Рожкевич звітував про діяльність за п’ять місяців. В територіальній громаді нині мешкають понад 4700 осіб, з них 1300 – пенсіонери. Приміське село Флорино завжди відзначалося тим, що тут багато молоді віком до 30 років (на даний час таких більше 2300 чол.). Сергій Павлович мову вів про питання, які розглядалися на сесіях сільської ради та на засіданнях виконкому. В громаді є здобутки, колективи, люди, якими можна пишатися, що і підтвердила виставка мистецтва села в район - ному краєзнавчому музеї. Окрім зразкового дитячого вокального ансамблю «Світанок», народного духового оркестру, у Флорино діють танцювальні гуртки, спортивні секції, де учнівська молодь може активно виявити себе. А ще в планах сільської ради відродження центру дозвілля молоді на базі сільського будинку культури, введення посади (0,5 ставки) інструктора з фізкультури і спорту. Задумів багато, але, за словами С.П. Рожкевича, для розвитку громади не вистачає коштів.
Сергій Павлович наводив дані про роботу з соціального захисту населення, благоустрою, діяльності соціальнокультурних закладів. Мова йшла також про необхідність забезпечення якісною питною водою жителів вулиць Лісової, Комарова, Гоголя та інших, відновлення підвозу дітей до школи та дитсадка, проведення вуличного освітлення, ремонт доріг та інші проблемні питання.
До речі, на вуличне освітлення, як прозвучало в доповіді, сесією сільської ради вже виділено 20 тис. грн., і лінії будуть відновлюватися. Флоринчани схвально відгукуються про введення півроку тому маршрутних таксі, які доставляють пасажирів до райцентру. Нині замовили виготовлення табличок на зупинках, згодом облаштовуватимуться і самі зупинки.
Перспектива – відкрити маршрут і до Зеленого Гаю.
Поліпшилося фінансування дошкільного навчального закладу, в якому з січня відкрито п’яту групу. Дитсадок відвідують більше ста малюків.
Сільський голова С.П. Рожкевич висловив вдячність керівнику місцевого сільгосптовариства, підприємцям, які надають допомогу дитячій установі.
Найболючіша проблема для громади – велике сміттєзвалище. У березні навіть було проведено сесію сільської ради з цього питання, на якій прийнято рішення про звернення по допомогу з цього приводу. Враховуючи те, що нині проходить двомісячник благоустрою, Сергій Павлович звернувся до односельчан, приватних підприємців з проханням навести порядок на прилеглих територіях.
До речі, директор Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів В.І. Усатюк, який взяв участь в обговоренні доповіді сільського голови, теж зачитав звернення учнів школи до депутатів сільської ради, членів виконкому, голів вуличних комітетів з приводу благоустрою. Школярі вказали 13 адрес стихійних сміттєзвалищ і просили, щоб їх ліквідували.
Василь Іванович також детально розповів про діяльність педагогічного колективу, здобутки школи, в якій 37 учителів навчають 398 учнів. Освітній заклад, за його словами, за рейтингом на п’ятому місці в районі. Директор говорив про стан здоров’я школярів, про проведення вуличного освітлення, встановлення «лежачого поліцейського» біля школи, облаштування тротуарних доріжок, пішохідних переходів, обрізку дерев над тротуарами. Просив посприяти в облаштуванні внутрішнього туалету в школі, заміні вікон на сучасні, придбанні сценічних костюмів для зразкового ансамблю «Світанок».
Присутні в залі теж піднімали проблемні питання, зокрема, про виплату надбавок до пенсій дітям війни, про цінову політику на молоко і м’ясо, а також про необхідність створення в громаді ритуальної служби.
Дільничний інспектор міліції І.В. Неліпович теж прозвітував про свою діяльність, охарактеризував криміногенну ситуацію в громаді, мову вів про випадки шахрайства, крадіжок, інших правопорушень, а також про їх профілактику.
На зібранні виступив і голова районної ради М.Г. Бурлака, який перед цим побував на комунальному підприємстві «Обрій», в дитячому садку і добре знає проблеми однієї з найчисельніших і однієї з кращих територіальних громад.
Флоринська сільська рада, як відомо, бере активну участь у різноманітних конкурсах проектів і програм, завдяки чому залучає додаткові кошти для розвитку територіальної громади. Районна влада всіляко сприяє цьому. Михайло Григорович говорив також про зайнятість населення, залучення інвестицій, перспективи району та громади, а після зібрання ще довго спілкувався з жителями Флорино і відповідав на їхні питання.