Виконуюча обов'язки начальника управління АПР РДА Л. В. Гладиборода свій виступ розпочала з переліку результатів господарської діяльності підприємств за 2010 рік. Чистого прибутку, наприклад, за цей період отримано 32,4 мільйона гривень, що на 6,5 мільйона гривень більше, ніж передбачалося. Найбільші суми чистого прибутку одержано у ПП «Валентина», птахокомбінаті «Бершадський», ТОВ «Устя», а також СФГ «Агро», ТОВ «Яланецьке», «Осіївське», ПСП «Обрій», СФГ «Новосулківське», ТОВ «Нива», «Лан», «Явір-Агросервіс», «Удич», «Прогрес» «Світанок-Агросвіт», «Кидрасівське». Проте ТОВ «Чарівна нива», «Хлібороб», ПП «Авангард» спрацювали торік із збитками.
Рівень рентабельності сільськогосподарського виробництва в цілому по району – 20,5 відсотка. Якщо у рослинництві рентабельність становить 33 відсотки, то тваринництво збиткове, з рентабельністю мінус 16.
Вирощування та реалізація озимого ячменю, вівса, зернобобових – збиткові, однак рентабельність вирощування цукрових буряків в цілому по району – 7,6 відсотка. У тваринництві рентабельне виробництво молока – 11,8 відсотка та м'яса птиці – 22,9 відсотка.
Щодо весняних польових робіт, то господарства готові до їх проведення. Під виконання програми 2011 року в районі посіяно більше 33 тисяч гектарів озимих культур, з яких лише 3 відсотки зріджені. А от з 6317 гектарів ріпаку його посіви слабкі або зріджені на 11 відсотках площ.
Наголос було зроблено і на тому, щоб переглянути структуру посіву соняшнику, під яким має бути зайнято не більше 9 відсотків площ і передбачити посів гречки, сої.
На жаль, з рекомендованих 3523 гектарів цукрових буряків лише у Шляховій дотримані під них площі.
Насінням ярих зернових господарства забезпечені на 103 відсотки, мінеральними добривами – на 95, пально-мастильними матеріалами – повністю.
Щодо тваринництва, то за підсумками двох місяців молока вироблено менше на 165 тонн, зменшилася і продуктивність громадського тваринництва. Лише у Бершадській філії ЗАТ «Зерно - продукт МХП» і ТОВ «Устя» середньодобові прирости худоби в два рази вищі, як в цілому по району.
За січень і лютий по ВРХ не відстежується збільшення поголів'я, у порівнянні з минулим роком, крім ТОВ «Лан» і «Осіївське». Лише три господарства збільшили, у порівнянні з минулим роком, маточне поголів'я корів. Не вдається ліквідувати мінуси по вихідному поголів’ю, як ВРХ, так і свиней. За два місяці недоодержано 128 телят, допущено падіж 8,2 відсотка свиней.
Щодо співпраці з переробниками цукросировини, то мову на цю тему вела не тільки директор Красносільського цукрового заводу Н.О. Дзицюк, а й представники асоціації «Вінницяцукор» і ТОВ «Подільські цукроварні». Ними, зокрема, було зроблено наголос, що не стільки вже й важливо, хто з них перероблятиме сировину, набагато головніше на даний час відродити буряківництво. Адже в Україні розгортається програма відродження цукрових заводів.
Заступник голови райдержадміністрації В.Я. Кушпела, акцентуючи увагу на основних напрямах роботи АПК, зокрема на необхідність підвищувати віддачу полів, теж вів мову про перспективи розвитку буряківництва в районі, окремо зупинився на недоліках у веденні тваринництва. Причому, кормова база для цього у районі є, зауважував він, а от займатися галуззю чомусь поспішають не всі. На виконання комплексу весняних польових робіт, на його думку, потрібно залучати кошти з усіх джерел, бо без них може бути дуже важко.
На думку голови районної ради М.Г. Бурлаки, який взяв участь в роботі наради, щоб активізувати вирішення проблем АПК, слід, насамперед, активізувати співпрацю виробників, переробників, а координаторами даної роботи повинні стати управління АПР, рада сільгоспвиробників.
Чи не найбільше запитань було до начальника відділу земельних ресурсів РДА В.Д. Гладкого, який інформував про оприлюднення проекту Закону України «Про ринок землі». Метою його прийняття є правове регулювання і функціонування земельного ринку в Україні.
Вів нараду і підбив підсумки її роботи голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Із основних завдань, ви - окремлених ним, у галузі рослинництва є своєчасно і якісно підготуватися на місцях до проведення весняних польових робіт, направивши на це всі фінансові ресурси. Якщо у когось навіть виникатимуть проблеми – обіцяв підтримку від влади.
Обов'язково слід дотримуватися рекомендацій Мінагрополітики та управління АПР щодо рекомендованих площ посіву гречки, гороху, сої, цукрових буряків, картоплі, овочевих і баштанних культур. Вже відтепер слід планувати підняття глибокого зябу з розрахунком, щоб під цукристими у 2012 році було зайнято до 7 тисяч гектарів. А завданням на найближчий період є укладання договорів з переробниками цукросировини вже у цьому році. Переробники теж отримали завдання забезпечувати сільгоспвиробників всім необхідним для вирощування цукросировини.
У тваринництві ж для нарощування поголів’я худоби особливу увагу слід звернути на його відтворення та збере женість. Головою райдерж адміністрації було визначено ще цілий ряд невідкладних завдань. Основою ж роботи по їх виконанню повинна стати знову ж таки співпраця між усіма ланками виробництв. Лише за цієї умови район швидко може зміцнити свої позиції в АПК.