До війни Петро Лук’янович закінчив початкову школу і, як розповідали його однолітки, навчався добре, був старанним, допитливим та кмітливим. З 14 років працював у колгоспі. А вже в 1937 році був призваний в армію. Відслужив три роки і повернувся додому офіцером. Тож вже на той час мав повагу і від дорослих, і, особливо, від юнаків, які готувалися стати на захист Батьківщини.
На початку війни П.Л. Лещенка призвали із запасу в діючу армію. Службу він розпочав 13 липня 1941 року у 842-му стрілецькому полку 240-ої стрілецької дивізії. Полк було сформовано в м. Круп’янську.
Велику воєнну операцію було проведено по звільненню Києва та форсуванню Дніпра, виходу військ на його правий берег. Запеклі бої розгорнулися на висотах Лютежа. Перед воїнами стояло завдання: будь-якою ціною форсувати Дніпро, закріпитися на його правому березі, який був сильно укріплений, розширити плацдарм, дати можливість здійснити переправу іншим військам. 28 вересня 1943 року підрозділ старшого лейтенанта П.Л. Лещенка в районі Свароліє вслід за взводом старшого сержанта Нефедова під шквальним вогнем форсував Дніпро, закріпився на правому березі і не тільки відбив чотири атаки ворога, але й зумів розширити плацдарм, забезпечити переправу інших підрозділів, знищивши при цьому велику кількість гітлерівських солдатів.
Всі бійці підрозділу були представлені до нагород, а П.Л. Лещенку за мужність і героїзм, сміливість і відвагу було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу та військове звання „капітан”. На жаль, Петро Лук’янович був важко поранений, тож через місяць помер від ран.
Поховано нашого земляка в братській могилі села Велика Вільшанка Васильківського району Київської області. Там в місцевій школі, діє музей його імені. До недавнього часу батьківську могилу провідував син Олександр, на жаль, нині вже покійний, тож цю естафету перейняла його дочка Ліда, яка у свій час після закінчення Балтського педучилища працювала в цьому селі вчителькою.
Не забувають свого земляка-героя і його односельці: вулиця, на якій він проживав, носить його ім’я, на будинку встановлено меморіальну дошку, а поле при в’їзді в село Михайлівку теж названо його ім’ям, встановлено пам’ятний знак. Матеріали про героя Великої Вітчизняної війни П.Л. Лещенка є в школі та бібліотеці, де кожен бажаючий має змогу з ними ознайомитися. Щороку, святкуючи День Перемоги 9 Травня, мешканці села вшановують пам’ять загиблих земляків. Зачитуючи список полеглих воїнів-односельчан, учні місцевої школи починають з прізвища Героя Радянського Союзу Лещенка Петра Лук’яновича.
Микола РУДИК, громадський кореспондент с. Михайлівка.