Fridge magnet wooden gears

Головні справи вирішують механізатори

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Листопада 2010 р

На обмолоті соняшнику розмову під час перерви вели головний інженер В.В. Пастух (на знімку зліва направо), комбайнер В.А. Приходченко, бригадир В.Н. Вакуляк та головний агроном господарства А.С. Джус. Фото Сергія КІСИКА.

В цьому ще раз переконалися, побувавши в чернятському господарстві "Надбужжя плюс"

Ситуація у рільництві, як правило, значно залежить від того, який мікроклімат серед механізаторів, як саме вони сприймають переміни. В Чернятці, в цьому плані, здається, все гаразд.
Валерію Несторовичу Вакуляку вдалося сформувати колектив однодумців. Ентузіазму їм вистачає не тільки на виконання поставлених планів і завдань, а й на те, щоб урізноманітнювати своє буденне життя. От взяли, та й подарували своєму бригадирові на його 45-річчя медаль, яку самі ж виготовили з металевої заготовки діаметром 150 міліметрів. Здавалося б жарт, але і він є ознакою того, що між керівництвом та підлеглими тут взаєморозуміння.
Так, їх колектив з технічним переоснащенням теж зменшився на третину. Тепер тут лише 21 працюючий, з яких механізаторів тільки 14. І це на 2750 гектарів землі. За кожним закріплено не менше, як по дві одиниці техніки. Але це аж ніяк не вимушений крок, бо кадрів вистачає.
Тільки за останні роки колектив поповнився трьома молодими механізаторами. О.В.Мирончук прийшов після армії, А.Ю. Сауляк – після школи, тепер навчається заочно у вищому навчальному закладі, О.І. Кучер перекваліфікувався на механізатора, коли не стало роботи у тваринництві, де працював.
За С.І. Грициком закріплено аж три різних трактори, за В.М. Танасійчуком – трактор, обприскувач і косарку, за О.О.Кравцем – комбайн і трактор.
Тепер вже ніхто не вештається по території у пошуках роботи, бо вона завжди є, якщо не біля одного знаряддя, то біля іншого. Більше часу з'явилося для вирішення організаційних питань у керівників. Навіть за найстаршим за віком серед механізаторів В.А. Шевчуком закріплено трактор Т-150 і тракторну лопату на базі Т-74, який він зберіг до цього часу.
Навіть завідуючий майстернею О.М. Хмарук, крім виконання своїх обов'язків, у жнива пересідає на комбайн.
По-своєрідному тут підійшли і до вирішення проблеми зайнятості взагалі.
Якщо, наприклад, роботи для двох екскаваторників не вистачає на круглий рік, то обидва поперемінно трудяться як водії двох КамАЗів.
Цікаво, що в інших господарствах з приходом інвестора часто віддають перевагу придбанню імпортної техніки, а в Чернятці – вітчизняної, обслуговування якої обходиться дешевше.
Окремо ремонтної служби хоч і немає, повна відповідальність за готовність всього арсеналу машин і знарядь покладається на бригадира тракторної бригади В.Н. Вакуляка, завідуючого майстернею О.М. Хмарука і головного інженера В.В. Пастуха.
Щоправда, на ремонті електрообладнання, як і електроніки, спеціалізується Г.В.
Сальников, який славиться як фахівець на всю округу. Враховуючи, що надто недешево обходиться іноді некваліфіковане обслуговування сучасної техніки непрофесіоналами, у Чернятці не тільки придбали для цього відповідні стенди, а й створили цілу лабораторію.
Велика увага приділяється і раціоналізаторам, і це теж дає результати. Варто, наприклад, було завезти у господарство сівалки «Вінничанка», які агрегатуються з тракторами класу Т-150 і ХТЗ121, як місцеві умільці одразу пристосували їх для роботи з тракторами МТЗ-80. Хоч для цього довелося переобладнати механізми навіски з трактора Т-70, посівні агрегати стали маневренішими і продуктивнішими.
В одного з механізаторів – 32-річного С.І. Гриценка рацпропозиції взагалі стали своєрідним хобі. Он скільки мороки мали з паливною апаратурою на двигуні імпортного обприскувача. А регулюють її аж у Києві, що обходиться не так дешево. Переобладнавши цей обприскувач, з його участю на двигун від трактора МТЗ-82, назавжди позбулися даної проблеми.
А всієї техніки, придбаної з приходом інвестора, тобто за 5 років, вже і не перерахуєш.
В даний час готуються купити ще один зернозбиральний комбайн Дон-1500, але з найновішого їх покоління. А там, де нова техніка, кажуть механізатори, іншими стають і технології, а з ними – і віддача полів.
Неабияк виручає господарство і власний насіннєвий завод. Це не тільки додаткових 16 робочих місць для села.
Маючи під рукою його потужності, набагато впевненіше почуваються з урожаєм за будь-якої погоди всі. На додачу ще й зерносушарку газифікували, завдяки чому віддача від неї буде ще більшою.
Якщо спілкуватися з механізаторами на тему проблем у цьому селі взагалі, то їх, якщо не рахувати Хмарівку, якихось особливих нібито й небагато. Тим, наприклад, хто віддав землю в оренду місцевому господарству, городи орють по собівартості, тобто майже в два рази дешевше, як беруть за те власники тракторів. Тонна зерна, яке видають як плату за орендовану землю, теж неабияка допомога кожній сім’ї.
У тих, хто має роботу, про інвестора гарні відгуки. І, мабуть, не безпідставні. Не у кожному з господарств тепер буває до 150 працюючих.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
3 фото   
<b>Без минулого немає майбутнього</b><br />Минулого тижня у читальному залі районної бібліотеки відбулась особлива подія для нашого краю – презентовано книги...
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Сумівка
Лончак Явдоким Ількович Рядовий.

З історії Бершаді
Прославив земляків подвигом П. І. Миколаєнко. В одному з жорстоких боїв він, командир роти 134-го танкового полку, особисто знищив кілька танків противника, забезпечивши виконання бойового завдання. За цей подвиг йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Його ім'ям названо одну з вулиць. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Головні справи вирішують механізатори - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення