Fridge magnet wooden gears

На часі - сезон цукруваріння

  • Подобається4Не подобається
  • 8 Вересня 2010 р

Перед початком сезону цукроваріння, а він таки розпочнеться у цьому році на Красносільському цукровому заводі, у кабінеті директора підприємства Н.О. Дзицюк знову зібрались днями керівники основних бурякосіючих господарств нашого району.

Прибув і начальник управління АПР РДА В.С. Бондаренко. Тема, яка обговорювалася, була в основному такою ж, як і на попередній зустрічі – про неї вже розповідалося у районній газеті. Навчені гірким досвідом співпраці з попередніми власниками цього заводу, які чимало заборгували виробникам цукросировини і до цього часу так і не розрахувалися за неї, вони прагнули ще раз перед початком збирання цукрових буряків переконатися, чи не повториться щось подібне і в цьому році.
Директор цукрового заводу з самого початку інформувала, що на полях господарств, які мають намір співпрацювати саме з красносільськими переробниками, мається на увазі не тільки нашого, а й інших районів та областей, орієнтовно є 154 тисячі тонн буряків, та ще й цукристість їх у цьому році досить висока. Для того, щоб доставляти сировину на кагатне поле заводу, є абсолютно все – пальне, техніка.
Було також дано обіцянку співпрацювати і з тими господарствами, які виявлять бажання вивозити урожай власним транспортом. За розрахунками справа не стане.
Було оголошено також, що пуск заводу намічається після 10 вересня. Але перед цим потрібно створити не менше, як десятиденний запас сировини.
Завод, за словами директора, добре підготовлений до сезону. Навіть після тривалого простою його обладнання не повинно підвести.
Справа в тому, що на підприємстві, готуючись де сезону переробки, здійснювали тільки його ремонт, а не ревізію. А це різні речі. Тому остерігатися непередбачуваних збоїв нічого.
Щодо десятиденного запасу сировини, то господарства повинні підтримувати його тільки у перші дні після пуску заводу, а далі вже створюватиметься двомісячний її запас. Так що затримок транспорту на кагатному полі під розвантаженням не буде.
Зважаючи, що ціну на цукрові буряки встановлено не менше 350 гривень за тонну, а це може бути не зовсім вигідно тим, хто її вирощує, виробники обіцяли співпрацювати з ними на давальницьких умовах по схемі 60:40.
Тобто, підприємство залишатиме як плату за переробку тільки 40 відсотків урожаю, решта 60 належатиме господарству, яке його доставило.
Завод також гарантує стовідсотково транспортувати урожай на відстані до 50 кілометрів. Якщо ж ця відстань буде більшою, частину затрат на транспортування бере на себе вже господарство.
Хоч керівники сільгоспформувань мали також нагоду до найменших дрібниць ознайомитися з договорами співпраці, підписувати їх не поспішали, мотивуючи це тим, що вдома ще раз переглянуть їх умови.
Завершилася дана зустріч згодою, що до збирання цукросировини у нашому районі потрібно приступати негайно.
Але, як тільки завод через певний час, наприклад, через десять днів не почне розраховуватися за неї, буряковози з господарств змінять курс на інші переробні підприємства з якими співпрацювати буде вигідніше.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Манжул Федот Никифорович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На часі - сезон цукруваріння - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники