Прибув і начальник управління АПР РДА В.С. Бондаренко. Тема, яка обговорювалася, була в основному такою ж, як і на попередній зустрічі – про неї вже розповідалося у районній газеті. Навчені гірким досвідом співпраці з попередніми власниками цього заводу, які чимало заборгували виробникам цукросировини і до цього часу так і не розрахувалися за неї, вони прагнули ще раз перед початком збирання цукрових буряків переконатися, чи не повториться щось подібне і в цьому році.
Директор цукрового заводу з самого початку інформувала, що на полях господарств, які мають намір співпрацювати саме з красносільськими переробниками, мається на увазі не тільки нашого, а й інших районів та областей, орієнтовно є 154 тисячі тонн буряків, та ще й цукристість їх у цьому році досить висока. Для того, щоб доставляти сировину на кагатне поле заводу, є абсолютно все – пальне, техніка.
Було також дано обіцянку співпрацювати і з тими господарствами, які виявлять бажання вивозити урожай власним транспортом. За розрахунками справа не стане.
Було оголошено також, що пуск заводу намічається після 10 вересня. Але перед цим потрібно створити не менше, як десятиденний запас сировини.
Завод, за словами директора, добре підготовлений до сезону. Навіть після тривалого простою його обладнання не повинно підвести.
Справа в тому, що на підприємстві, готуючись де сезону переробки, здійснювали тільки його ремонт, а не ревізію. А це різні речі. Тому остерігатися непередбачуваних збоїв нічого.
Щодо десятиденного запасу сировини, то господарства повинні підтримувати його тільки у перші дні після пуску заводу, а далі вже створюватиметься двомісячний її запас. Так що затримок транспорту на кагатному полі під розвантаженням не буде.
Зважаючи, що ціну на цукрові буряки встановлено не менше 350 гривень за тонну, а це може бути не зовсім вигідно тим, хто її вирощує, виробники обіцяли співпрацювати з ними на давальницьких умовах по схемі 60:40.
Тобто, підприємство залишатиме як плату за переробку тільки 40 відсотків урожаю, решта 60 належатиме господарству, яке його доставило.
Завод також гарантує стовідсотково транспортувати урожай на відстані до 50 кілометрів. Якщо ж ця відстань буде більшою, частину затрат на транспортування бере на себе вже господарство.
Хоч керівники сільгоспформувань мали також нагоду до найменших дрібниць ознайомитися з договорами співпраці, підписувати їх не поспішали, мотивуючи це тим, що вдома ще раз переглянуть їх умови.
Завершилася дана зустріч згодою, що до збирання цукросировини у нашому районі потрібно приступати негайно.
Але, як тільки завод через певний час, наприклад, через десять днів не почне розраховуватися за неї, буряковози з господарств змінять курс на інші переробні підприємства з якими співпрацювати буде вигідніше.
Павло КУШПЕЛА.