На знімку: головний агроном ТОВ «Удич» Оксана Дмитрівна Поліщук і комбайнер Василь Дмитрович Паламарчук після чергового погодження напрямку руху на ячмінному полі. Фото Григорія ЧЕРЕУШЕНКА.
Хлібороби ж тим часом роблять свою справу. Коли готувався цей матеріал, у ТОВ «Жорняки» вже було обмолочено чимало і до збирання залишалося тільки 169 га озимої пшениці. На один комбайн «Дон-1500» і дві «Ниви»; які є у господарстві, це не настільки вже і забагато.
Одночасно із збиранням вже було підготовлено 160 га поля під посів озимих. Щоб не збивати темпів робіт, у цьому господарстві організували харчування жниварів, поблизу комбайнів чергували ремонтники, пожежна машина.
Та чи не найбільшою проблемою на жнивах у цьому році є якість запасних частин до техніки. Комбайнери цього господарства, наприклад, скаржилися, що дійшло вже до того, що ремені на комбайнах доводиться міняти по 2-3 за день. А кожний коштує 740 гривень.
Не менш напруженим був день, коли навідались у М’якохід, хоч більша половина зернових тут була вже обмолочена. Жнивують тут двома комбайнами «Дон1500» і двома «Форшрітами», до завершення жнив було не так вже й далеко. Розпочинали, як і зазвичай, з найурожайніших площ. Обмолочене зерно вдалося закласти на зберігання другим і третім класами.
На день перевірки здійснювався обмолот ячменю на одному з найскладніших у господарстві полів, як за рельєфом, так і за полеглицею. Тож і не дивно, що в одному кінці поля чергувала головний агроном О.Д. Поліщук, в іншому – бригадир А.Ю. Плаксій. Адже важливо було визначитися і з напрямком руху комбайнів, і з маршрутами перевезення урожаю. Обмолот ячменю здійснювався «Форшрітами», бо в них вужча жатка і вони більше пристосовані до роботи в таких умовах.
Особливу увагу у цьому господарстві приділяють насінництву. Насіннєвий матеріал возять навіть на окремий зернотік. Належна увага тут, як і у попередньому товаристві, приділяється охороні праці, протипожежній безпеці.
Характерним для М’якоходу є те, що мінялися за останні роки ситуація, форми господарювання, однак кадри в основному залишилися на своєму місці. От і гарні результати.
Не меншою була напруга і на чернятських полях.Адже погода тут теж ніби навмисне позбиткувалася. У Хмарівці, наприклад, де до збирання залишалося вже зовсім мало, дощі перепадали не так часто. Зате у Чернятці, де основний хлібостій, вони ставали на заваді значно частіше. Горох взагалі ледве вдалося вихопити з поля. Однак, коли готувався цей матеріал, жнива тут вже перейшли далеко за половину. Причому, збирали тут не тільки зерно, а й солому, яку реалізують тюками всім бажаючим. Неабияк виручає у настільки складних умовах і власний насіннєвий завод. Та і взагалі, тут прораховують, якою має бути перспектива. Незважаючи, наприклад, що жнивували аж чотири комбайни «Дон-1500», інвестор обіцяв посприяти у придбанні ще й п’ятого комбайна імпортного виробництва.
Хоч до завершення жнив в цілому по району є ще до чого докласти рук, вже з даного об’їзду впевнено можна робити висновок, що район всетаки буде з хлібом.
Рейдова бригада: Юрій БЛАГОДИР, головний агроном управління АПР РДА, Григорій ЧЕРЕУШЕНКО, головний спеціаліст управління АПР РДА з охорони праці, Павло КУШПЕЛА, кореспондент газети.