Здавалося б, дивним є те, що у Джулинку вже надійшов природний газ, а сушильне господарство тут ще на пічному паливі. Але спеціалісти підрахували, що затрати на сушку при використанні голубого палива при нинішніх цінах на нього і пічного були б приблизно однаковими. При умові, що пічне паливо було б високої якості. Насправді, вартість просушування залежить в основному від вологості зерна, яке поступає.
Якщо, наприклад, до його показника 20-22 відсотки господарства ще якось можуть обходитися без послуг даного підприємства, то при вищій – аж ніяк. Адже вологе зерно дуже швидко втрачає якісні показники і стає непридатним. А тут склади сертифіковані і є можливість просушене і доведене до відповідних кондицій зерно одразу ж реалізовувати, відправляти у порти тощо.
Звичайно, на підприємство нічого не прийшло само собою. Його модернізували ще декілька років тому, встановили нову сушарку потужністю 50 тонн зерна на годину.
У планах – підвестище й природний газ. Але про всяк випадок одну сушарку таки залишать на пічному паливі.
Є тут ще і третя, барабанного типу, яких немає більше ніде в районі, але вона малопотужна.
У планах також наростити пропускну здатність даного підприємства. Якщо зараз тут може одноразово зберігатися до 13,5 тисячі тонн зерна, то осучаснення технологій дасть змогу збільшити цей показник, а заодно і оперативність виконуваних робіт.
Все це надалі значною мірою залежатиме, звичайно, від власника, зокрема,фінансування. Однак на даний момент важливим є те, що якихось надзвичайних проблем тут, здається, нема. Робиться все, щоб зберегти колектив.
А це у розпалі сезону до сорока робочих місць. Щоправда, по його завершенню їх кількість дещо зменшується.
Немаловажно,що тут власний автотранспортний парк.
Адже половина виробничого процесу пов’язана з автоперевезеннями. З метою здешевлення послуг у даний час працюють надтим, щоб цього досягти.
Скористатися послугами даного підприємства чи ні – справа, звичайно, керівників господарств. Однак хто це вже практикував, прагне підтримувати зв’язки з даним колективом і надалі. У цьому році, наприклад, одними з найактивніших партнерів джулинчан стали поташнянське сільгосппідприємство, ТОВ «Чарівна нива», фермерські господарства Джулинки «Ромашка» і «Троянда». Везли зерно навіть з Уманщини та Гайворонщини.
Павло КУШПЕЛА.