Fridge magnet wooden gears

Де не вичікують, там і виживають

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Листопада 2009 р

На знімку (зліва направо): механізатор Андрій Митрофанович Жучишин, керівники Мирослав Іванович та Іван Станіславович Зублевичі узгоджують, як із найнижчими затратами побудувати у господарстві 80-тонну вагу. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

Яким би складним не видався рік, у ФГ «Новосулківське», яке очолює М.І. Зублевич, завжди завершували його з прибутками. З усіма роботами теж справляються одними з перших.
У цьому році озима пшениця видала тут майже по 60, озимий ріпак на основній площі – біля 33, соняшник – по 33, по 98 – кукурудза, причому, при вологості 18 відсотків. Такі показники, вважає Мирослав Іванович, досить непогані за умов цьогорічної засухи. І ціни на все більш-менш сприятливі. Тож знову вдасться обійтися без кредитів.

І це за умови, що не так давно придбали два трактори ХТЗ-17021, один МТЗ-1221, сучасний обприскувач. Не стане справа і з закупівлями мінеральних добрив та засобів захисту рослин, які завжди заготовляють, як тільки на них знижуються ціни. У ФГ «Новосулківське» навіть чути не хочуть про інвестора. Тільки за останніх десять місяців купили техніки на суму 2,5 мільйона гривень, хіба ще можуть бути кращими інвестиції?
Криза дане господарство, за словами його керівників – Мирослава Івановича та його батька Івана Станіславовича, який працює виконавчим директором, не зачепила. Хіба що заставила ще глибше поринути у розрахунки. В результаті, замість імпортної, хоч і взяли вітчизняну техніку, проте обійшлася вона значно дешевше. Якби кажуть, навели порядок ще й з коливанням валют, господарювати можна було б ще краще. Адже якщо торік продавали пшеницю по тисячі гривень за тонну, то це було майже 200 доларів, а в цьому році ціна на неї така ж, але це вже у доларах набагато менше. Спробуй за таких умов вийти на нові технології.
Виробничу програму на цей рік, звичайно ж, виконали.
Озимі, наприклад, посіяли з нітроамофоскою, на що теж затратили до півмільйона гривень. До трьохсот голів наростили поголів'я свиней, замовили зерносушарку, запланували реконструкцію СТФ. А можна було б мати ще більше.
Дехто вважає, що у сільськогосподарському виробництві, крім хисту, успіху, сприяє ще й везіння. У даному ж випадку керівники зарекомендували себе, як добрі господарі. Так, як мають землю ще і в Теплицькому районі, про господарство йшлося і на сторінках теплицької районної газети, а портрет І. С. Зублевича було занесено там на Дошку пошани.
– Про яке безробіття можна говорити,– кажуть Зублевичі, – коли птахокомбінат змушений звозити робочу силу з райцентру і навколишніх сіл.
У «Новосулківське» теж взяли б на роботу трактористів. І хоч механізатори на заробітну плату нібито не повинні нарікати – є комбайнер, який за жнива заробив 12 тисяч гривень, а от на трактори ідуть все ж неохоче. А навіщо, коли можна і на обліку у центрі зайнятості стояти, і тишком-нишком десь підробляти.
Власний погляд у Зублевичів і на проблему, чи потрібний селу інвестор. Інвесторів шукають, вичікують, на їхню думку, ті з керівників, які не керували господарством, а працювали наглядачами. Хто ж по-справжньому уболіває за землю, той уміє на ній працювати і ніколи не піде під інвестора. А ще, на їхню думку, настала пора, коли треба постійно «дружити» з калькулятором. Маньківка, Сумівка, Кошаринці чи М’якохід, де рахується все до копійки, давно вже могли б самі виступати у ролі інвесторів, і від того було б не менше користі, ніж від завезених.
Лежачі ж господарства зникнуть самі собою. Виживають тільки ті, у яких працюють, а не вичікують. Економити ж вдається, зізналися Зублевичі, на тому, що завжди прагнуть купити подешевше пальне, добрива, засоби хімізації, і аж ніяк не на заробітній платі.
Працюючих у розрахунку на тисячу гектарів землі у них до шестидесяти, при потребі у два рази меншій. Але змушені іти багатьом назустріч, сприяючи полегшенню їх виживання. Більшість це розуміє і віддячує працею. Володимир Жучишин, наприклад, недавно закінчив ПТУ, але прекрасно справляється хоч на тракторі, хоч на комбайні. Добре зарекомендували себе також Федір Хмарук, Григорій Замковий, Микола Гладунчик, Андрій Жучишин, Володимир Кобець та інші.
Побувавши у цьому господарстві, не можна було упустити ще й таке. Усі ми зараз живемо в такий момент, коли можна мати гроші і нічого за них не придбати. Та Зублевичі, виявляється, тримають їх не на рахунках, а у продукції, яку виробляють. А ціни на неї до весни, як правило, зростають. Якщо і реалізують щось, то рівно стільки, скільки грошей потрібно в даний момент. Надалі ж все витрачається на розвиток господарства. Гроші, на їхню думку, це папір, а от куплений трактор чи комбайн через рік стане ще дорожчим. У цьому році, порахувавши все, навіть не пошкодували 200 тисяч гривень, щоб утеплити офіс.
У їхніх планах взагалі чимало цікавого.
Не лякає у «Новосулківському» навіть така затратна культура, як кукурудза. У грошовому виразі вона поки що для них вигідніша, ніж пшениця, але тільки при умові, якщо мати цьогорічний її врожай.
Щоб підтримувати на рівні економіку, вирощують соняшник, ріпак. Але, щоб не знижувалася родючість грунту, щороку сіють горох.
Вивозиться дефекат, тож і не дивно, що у господарстві жодного закисленого поля, завдяки чому з року в рік кращими стають показники.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вшанували працівників культури і аматорів мистецтва</b><br />Багата на таланти Бершадщина славиться своїми культурними і духовними надбаннями. Працівники клубних закладів,...
3 фото   
<b>Журналісти працюють і в свято</b><br />У понеділок з нагоди професійного свята &ndash; Дня журналіста &ndash; в редакції районки зібралися працівники...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Синявський Іван Максимович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1940 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Горіла земля під ногами окупантів. Група К. О. Пустовойтова спалила на залізничній станції до тисячі тонн сіна, заготовленого для коней румунських військ, група В. М. Глущенка вивела з ладу 64 трактори, знищила понад 400 тонн пального, сховала 12 розібраних тракторів, які після приходу частин Червоної Армії полагодили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Де не вичікують, там і виживають - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення