На знімку: перед початком сходу громадян у Вовчку. Фото автора.
Бентежить, на думку керівника громади одне – зовсім не було дотримано відомого принципу «Благоустрій – справа кожного»
Досить гостро стоїть в обох селах проблема безробіття, – адже великі сільгосппідприємства тут розпалися.
Нині землі орендують декілька товариств і невеликих фермерських господарств.
– Соціальна сфера наших сіл, – зазначив Олександр Григорович, – представлена Лісниченською та Вовчоцькою школами, дошкільним навчальним закладом «Ромашка», будинком культури та сільським клубом, двома ФАПами та двома бібліотеками, які нормально функціонують обслуговуючи людей.
За звітний період дохідна частина бюджету була виконана на 109,6%, що, разом із дотаційними коштами, дало можливість вчасно виплачувати зарплату й фінансувати найбільш необхідне.
Одним із пріоритетів, яким опікувалася сільська рада, був благоустрій населених пунктів. Впорядковано центри сіл, вирізано сухостій, побілено дерева, бордюри, приведено в порядок узбіччя доріг при в’їзді в села, підтримуються в належному стані автобусні зупинки та інше. А якщо врахувати висадження дерев, кущів, квітів, прибирання берегів, очищення джерел, то роботи зроблено чимало. Бентежить, на думку керівника громади одне – зовсім не було дотримано відомого принципу «Благоустрій – справа кожного».
Серед кращих відзначив О.Г. Світайло діяльність колективу Вовчоцької школи, яку очолює В.М. Сторожук.
Добре працює тут і сільський ФАП на чолі з Ф.І. Вербецьким, сільський клуб, тож жителі села сповна користуються їх послугами. Правда, тут відсутній дитячий садочок, і батьки доставляють самі малечу у Лісниченський дошкільний заклад.
Серед проблемних питань були відзначені такі – ремонт вулиць та ліквідація стихійних сміттєзвалищ, санітарний стан, зловживання спиртними напоями та правопорушення. Саме на двох останніх проблемах акцентував у своєму виступі дільничний інспектор міліції, депутат ра - йонної ради Ф.Д. Кокарча.
На сході громадян мова велася і про перейменування вулиць, про «молочні» проблеми молокоздавачів, а також про земельну оренду й оренду ставків. Особливе занепокоєння викликав у вовчан стан греблі на ставу в центрі села. Говорили й про необхідність мати в селі ветеринарного лікаря, електрика, але чомусь і понині всі вважають, що вони можуть утримуватися тут не за їх кошт, а за рахунок районного бюджету.
– Громада має сама вирішувати, які послуги вона може розвивати і як вони мають оплачуватися, – наголосив у своєму виступі керуючий справами виконавчого апарату районної ради, її депутат П.М. Гоцуляк, який зупинився і на тенденціях соціально-економічного розвитку району, дав відповіді на інші запитання учасників.
А через годину ми вже були у Лісничому, в очікуванні тут також сходу громадян. На жаль, він чомусь не викликав зацікавленості у людей, оскільки прийшло взяти в ньому участь біля двох десятків лісничан. Тож проводити загальносільський захід сільський голова не став, попередивши, що організує його дещо пізніше.