СТОВ "Лан" обробляє 2300 гектарів орної землі, із двох сотень його працівників більше половини – з
Крушинівки. Це керівники середньої ланки, спеціалісти, механізатори. Товариство займається виробництвом зернових, вирощуванням озимих, соняшнику, кукурудзи, ріпаку та інших культур, які характерні для нашої зони. Ріпаком тут займаються третій рік. Цього року культура, яку обробляють на площі 350 гектарів, в доброму стані, є чим збирати. Особливо радує двометровий ріпак сорту "Чорний велетень" Вінницького інституту кормів. Тепер тільки б погода не завадила, переживає Сергій Павлович, та щоб ситуація в державі не погіршувалася.
Доглянуті поля й гібридної кукурудзи "Комета", яку вирощують з власного насіння за сучасними технологіями. Були роки, коли СТОВ "Лан" реалізовувало до 500 тонн насіння, нині ж значно менше.
Що цікаво: у товаристві, схоже, прагнуть відродити овочівництво. Це хоч і не дуже прибуткова справа, але завдяки їй дещо вирішується проблема зайнятості населення (овочівництвом тут займаються 12 чоловік), забезпечення власними овочами. Нинішнього року в СТОВ "Лан" ними засадили 15 гектарів – вирощують капусту, помідори, столовий буряк, цибулю, моркву, огірки.
Непокоїть же директора товариства відтік кадрів з села. На заробітки їдуть саме ті, хто може активно працювати. У
Крушинівці завжди було багато будівельників, здібних майстрів, які нині мандрують світом у пошуках заробітків. Звісно, сільгосппідприємство не може забезпечити все населення громади роботою. У той же час, стверджує Сергій Павлович, спостерігається дефіцит газозварювальників, токарів, фрезерувальників. Взагалі, назріває проблема для всього сільського господарства – брак працівників масових робітничих професій, зокрема, механізаторів, водіїв. І про це в державі мають думати.
Але найгіршим С.П. Савченко вважає те, що в аграрному секторі економіки немає стабільності, дуже важко планувати щось на майбутнє. Недостатньою, вважає Сергій Павлович, і державну підтримку сільських товаровиробників.
– В Євросоюзі, – каже він, – 40% коштів бюджету спрямовуються на сільське господарство. І це при тому, що в Німеччині в цій галузі працюють 3%, у Франції – 6%, в Україні ж – 14-20% населення. У Вінницькій області цей показник ще вищий – 51%.
Незважаючи на труднощі та проблеми, працівники СТОВ "Лан" сумлінно трудяться, мають гарні трудові здобутки. Вагомий внесок у спільну справу вносять механізатори Андрій та Сергій Кифоруки, Олексій Остафійчук, Олексій Пугач, Анатолій Павліченко, Василь Дзьобко, водії Віктор Овчарук, Ілля Ткач, Микола Ужвак, Дмитро Петрик, Микола Коваль. Сергій Павлович відзначив плідну роботу й керівників, спеціалістів – головного агронома Анатолія Кифорука, завгара Петра Савченка, бухгалтерів О.П. Гонтарук, О.С. Скакодуб та багатьох інших працівників.