– Спочатку три комісії оглядають техніку і спілкуються з механізаторами. Перша – на чолі з головним агрономом Юрієм Соколюком, комплексними бригадирами і галузевими агрономами – перевіряє відрегульованість техніки до певних видів робіт та знання механізаторів з цих питань. Другу очолює головний інженер Володимир Рудь, який разом з керівниками трьох тракторних бригад перевіряють готовність техніки в цілому. Для цього запросили і головного технічного інспектора району Василя Чорнобая. Ще одну комісію очолює голова ревізійної комісії Дмитро Луценко, який разом зі спеціалістами оглядає готовність механізмів та всіх 75 механізаторів з питань техніки безпеки.
Проходячи по периметру вздовж потужної техніки, прислухаючись до розмов механізаторів і спеціалістів, побачив неабияку зацікавленість всіх, як і готовність розпочати роботи.
– В цьому господарстві завжди серйозно готуються до жнив, – коментує побачене головний технічний інспектор району Василь Чорнобай. – Ми його ставимо у приклад всім. Радує й те, що тут, крім якісних ремонтів, щороку поповнюють парк механізмів, а також серйозну увагу приділяють навчанню кадрів, їх побуту та оплаті праці.
Без навчання механізаторів не обійшлося й того дня, а потім, на підсумкових зборах, керівники комісій інформували про готовність до жнив техніки й працівників, а 15 кращих за якісну підготовку отримали подарунки.
Господарство збільшило в цьому році кількість орендованої землі за рахунок 560 га сусідньої
В.Киріївки, і всього її площа становить нині понад 3200 га. 350 працюючих забезпечені роботою і заробітком, а з власниками земельних та майнових паїв вчасно проводиться розрахунок за оренду.
До збирання нині підлягають в товаристві майже 1200 га ранньої зернової групи. Врожаї озимої пшениці обіцяють бути вагомими, площа якої становить тут майже 700 га. І хоча навантаження на комбайн немале – майже 180 га, в
Усті переконані в надійності техніки і механізаторів.
Чотири потужних "Дон-1500", з яких два нових придбали торік, "Форшріт" і дві "Ниви" забезпечать збирання хлібів. Допомагатимуть і чотири самохідних жатки.
Про темпи і обсяги робіт свідчить такий факт – торік Володимир Тимченко намолотив своїм "Доном" більше 11 тис. цнт. зерна.
Подумали в господарстві і про побут механізаторів, харчування, відповідні стимули, спецодяг.
Щойно в
Усті при підтримці товариства встановили мобільний зв'язок, і господарство придбало корпоративний пакет на 20 номерів для оперативного керівництва.
Головну ставку в проведенні комплексу жнивних робіт тут роблять на кадри, адже саме від їх професіоналізму і натхнення залежить результат.
Микола ПАНАСЮК.