– Крім вищезгаданих симптомів головного болю у дітей, не можна забувати і про дуже поширене захворювання придаткових порожнин носа. Адже завжди під час простуди, грипозного стану дуже страждають дихальні шляхи, слизова носа і слизова оболонка гайморової порожнини. І якщо через недоліковану нежить запалюється слизова оболонка гайморових порожнин, тоді хронічна нежить забезпечена, а звідси періодично з'являтиметься і головний біль.
Причиною головних болів у дітей можуть бути порушення в шийному і грудному ділянках хребта. Скронево-щелепний синдром також може викликати головний біль. Тому якщо спостерігається періодичність головного болю, батькам треба повести дитину на консультацію до лікаря-спеціаліста.
Для зняття приступів головного болю можна зробити дитині гарячу ванну для рук і ніг (повністю занурювати не можна), на ступні покласти гарячі гірчичники. Дуже важливо легенько помасажувати м'язи комірцевої зони, лоб, скроні, потилицю, і малюку відразу ж полегшає. Можна зробити легкий масаж спини, особливо долонею вздовж хребта – це принесе розслаблення і значне поліпшення загального стану. З хімічними препаратами для зняття головного болю у дітей треба бути дуже обережними, намагаючись їх не застосовувати (або застосовувати якнайрідше!), а краще обійтися природними засобами, наприклад, під час головного болю у дитини вивести її на свіже повітря.
Хворій дитині на одну ніч можна покласти під голову подушечку, наповнену квітами жовтого безсмертника. Наступного дня цю траву заварити і помити дитині голову й тіло. Потім дати випити 0,5 склянки не дуже міцного відвару безсмертника з чайною ложкою меду. Можна на 2-3 год. покласти малюка на подушечку, наповнену лавровим листом або листом евкаліпту. Хорошим засобом від головного болю, викликаного малокрів'ям, слабкістю – туго зав'язати голову хусткою і лягти так, щоб голова і ноги були на одному рівні.
Щоб менше боліла голова через фізичні перенапруження, слід ввести в раціон харчування волоські горіхи, яйця (жовтки), редиску, огірки, мигдаль, горох, квасолю.