СІК БУРЯКА – найцінніший сік для утворення еритроцитів і поліпшення складу крові. Буряковий сік у суміші з морквяним особливо корисний жінкам. Один тільки буряковий сік може викликати очисну реакцію у вигляді незначного запаморочення або нудоти. Цього не треба боятися – організм почав процес самоочищення. Досвід показав, що краще розпочинати пити суміш з переважанням морквяного соку, а потім збільшувати кількість бурякового. Зазвичай достатньо від однієї до півтори склянки бурякового соку двічі на день.
Позитивною властивістю червоного буряка є те, що в ньому міститься понад 50 відсотків натрію і тільки 5 відсотків кальцію. Це співвідношення цінне для підтримання розчинності кальцію, тому що внаслідок вживання вареної їжі на стінках кровоносних судин відбувається накопичення неорганічного кальцію, що призводить до підвищення артеріального тиску і порушення функції серця.
Калію, якого міститься в червоному буряці, 20 відсотків достатньо для забезпечення всіх фізіологічних функцій організму. Вміст 8 відсотків хлору є чудовим органічним очищаючим засобом печінки, нирок і жовчного міхура. До того ж, буряк підтримує у відмінному стані лімфатичну систему. При суміші соків буряка і моркви клітини крові отримують чудовий будівельний матеріал.
СУМІШ СОКІВ МОРКВИ, БУРЯКА І ОГІРКІВ. Камені і пісок у жовчному міхурі і в нирках непокоять дуже багатьох людей. Численні досліди показали, що видалення цих утворень хірургічним способом (крім екстрених випадків, звичайно) непотрібне і недоцільне. При розумному застосуванні природних способів можна досягнути кращих результатів. Суміш морквяного, бурякового і огіркового соків – це один із найкращих очисних і цілющих засобів для жовчного міхура, печінки, нирок, а також передміхурової і статевих залоз. При цьому необхідно, хоч би на деякий час, утриматися від вживання концентрованого крохмалю і цукру, а також м'яса.
СІК ЛИМОНА. Суміш соку одного лимона і півсклянки гарячої води, яку слід вживати кілька разів на день, також допомагає розчиненню піску і каменів у жовчному міхурі та нирках. Приймати суміш потрібно протягом кількох днів або тижнів.
СІК КАПУСТИ БІЛОКАЧАННОЇ. Дивовижна ефективність цього соку спостерігається при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Єдиною незручністю є підвищене утворення газів. Це пояснюється тим, що сік капусти розкладає продукти гниття, які накопичилися в кишках. Сік чудово сприяє очищенню і схудненню. Найціннішою властивістю капусти є високий вміст сірки, хлору та йоду. Поєднання сірки і хлору очищає слизову оболонку шлунка і кишок, але тільки в тому разі, якщо сік капусти пити в сирому вигляді без солі.
СІК ХРОНУ. Ми не застосовуємо сік хрону, оскільки в такому вигляді його ефірні речовини дуже сильні, тому рекомендуємо вживати хрін у вигляді кашки з додаванням лимонного соку двічі на день по половині чайної ложки натщесерце. Така суміш допомагає розкладанню слизу в місцях його накопичення без пошкодження слизової оболонки. Кашка хрону не подразнює нирки, жовчний міхур і слизову оболонку травного каналу. Крім того, кашка хрону з лимонним соком є сильним сечогінним засобом, особливо цінним при набряках і водянці. Як правило, бажаних результатів досягають при вживанні кашки хрону в такому співвідношенні: суміш соку двох-трьох лимонів і 150 г хрону.