У багатьох західних країнах великодній кролик приносить шоколад та ховає яйця, але в Австралії яйця приносить великодній білбі (тваринка родини сумчастих). Однією з причин такої зміни є намагання поширити обізнаність населення про білбі, який є одним із зникаючих видів. Іншою причиною є нелюбов австралійців до кроликів, які знищують посіви.
Колумбійці у свою чергу мають дивне меню на великодній обід. Замість шоколаду та яєць вони обідають ігуанами, черепахами та гризунами.
Німці також по-особливому святкують свято Божого Воскресіння. За повір’ям, великодній заєць розмальовує писанки та ховає їх у саду. Зранку після недільної служби діти із задоволенням їх шукають. А також у цей день дітям дарують шоколадні яйця та прикрашають дерева великодніми писанками.
У Мексиці в Страсну п’ятницю починається Великодній карнавал, який супроводжується розкішними постановками страстей Христових. У суботу в містах розвішують ляльки Юди із пап’є-маше, до яких чіпляють петарди та хлопавки. До кінця дня цих манекенів підривають. У неділю після богослужіння та святого причастя відбуваються фінальні постановки страстей Христових, сім’ї розходяться по домівках або ж танцюють на вулицях.
Угорці на Великдень обливаються водою.
Великдень відомий фарбуванням яєць у різні кольори, а в Греції можна знайти яйця лише червоного кольору.
У Фінляндії святкування Великодня схоже на Хеллоуїн, оскільки діти вбираються як відьми з мітлами на шиї. Вони бродять по вулицях та шукають розваг. Вважається, що в цей час відьми стають більш потужними, а тому фіни розпалюють багаття, щоб їх відлякати.
У Чехії та Словаччині жінки на Великдень можуть отримати прочуханки. Частиною великодньої традиції тут є те, що чоловіки б’ють жінок зробленими вручну та прикрашеними батогами. Проте це не повинно бути боляче. Вважається, що така Великодня прочуханка робить жінок більш здоровими та красивими.
В українських ромів традиційним дійством на свято є випікання пасок. Зокрема, львівські роми печуть паски в столітній печі край дороги. Висота пасок сягає одного метра. Тісто замішують зазвичай чоловіки. Накладають тісто у спеціальні довгі форми. За традицією першим паску в піч ставить також чоловік. Після Великого Посту святять паски в православних церквах. А після того йдуть на цвинтарі ділитися святковою трапезою з померлими.
Підготувала Тетяна БОНДАР.