Як свідчить статистика, найчастіше жертвами насильства в сім’ї стають жінки і діти, рідше – люди похилого віку та вкрай нечасто – чоловіки. Велику роль у цій проблемі відіграють стереотипи. Зокрема: якщо чоловік б’є – значить любить. Чималий відсоток жінок і досі живе за цими жорстокими правилами, тим самим свідомо погоджуючись із роллю жертви. Часто жінки переконані, що ніхто не зможе допомогти їм, тому терплять кривди та образи.
Відтак, на поліцію покладено виняткову роль щодо протидії всім формам насильства і забезпечення прав людини.
В ході профілактичних заходів було проведено зустрічі співробітників Бершадського відділу поліції із вихованцями дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та педагогічними колективами навчальних закладів із метою ранньої профілактики правопорушень щодо підлітків, своєчасного виявлення фактів насильства над дітьми.
Щоденно від насильства в сім’ї потерпає 2-3 особи, щодо яких вживаються заходи реагування, адміністративного та профілактичного характеру. Поліцейські Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області спрямовували і спрямовують свої зусилля на виявлення та облік таких осіб, проведення з цією катего рією індивідуально-профілактичної роботи, а також своєчасного інформування органів виконавчої влади та в разі потреби надання направлення кривдникам на проходження ними корекційної програми.
Протягом місяця виявляється до 30 фактів насильства в сім’ї, на облік стає до 15 осіб.
Законодавством передбачається захисний припис, який застосовується до людини, якщо не подіяло офіційне попередження про недопустимість вчинення насильства. І головне – якщо людина зазнає жорстокості в сім’ї, вона має звернутися до поліції. Це можна зробити, зателефонувавши до чергової частини, спецлінії «102» або відвідавши Бершадський відділ поліції.
В’ячеслав ПОЛІЩУК, начальник відділу Бершадського ВП ГУНП, майор поліції.