Боєздатність військових частин підтримує держава, але важливою є також допомога земляків-волонтерів, небайдужих людей. Усе, що ними було надано і придбано, передане за місцем призначення. 3аслуга у цьому і жителів району, і керівників підприємств та організацій, і волонтерів, які транспортують зібрану допомогу, навіть дітей-дошкільнят та школярів, які виготовляють саморобки національної спрямованості, відповідні малюнки, пишуть листи.
До 2.07.2014 року було акумульовано для Збройних Сил 308 тис. грн. Після цієї дати і створення оперативно-координаційної групи було зібрано і придбано засобів захисту та інших вкрай необхідних речей для наших захисників на суму 1 млн. 373 тис. грн. У цілому на підтримку наших земляків благодійних коштів надійшло майже 1,7 млн. грн.
Але у декого виникає сумнів, чи доходить адресна допомога від нашого району. Переконатися у тому, що доходить, просто. Є перелік осіб, номери їхніх мобільних телефонів, волонтери, громадські активісти, організації, в яких працювали мобілізовані.
Контактуючи з ними, переконуємося, що допомога дійшла. Найбільше – від об'єднання сільгоспвиробників – 339 тис. грн. – і це лише торік, від громадських організацій –33,1 тис. грн., від спілки підприємців – 193 тис. грн. Це кошти, які можна порахувати, бо вони проходили через рахунки або здійснювалися офіційні придбання. До цього слід додати ще і сотні тонн продуктів харчування, кошти, які надавалися напряму.
З 2.02.2015 р. відкрито благодійний рахунок з метою оперативності їх витрачання, заощадження. Його адреса не раз друкувалася у районній газеті, доступна вона і на сайтах РДА. З того часу до 13 липня на нього перераховано 201,5 тисячі гривень, близько двохсот тисяч використано – як і на що, інформувася в ЗМІ. Постійно оновлюється інформація на сайті РДА.
У цьому році наші хлопці замовляли аптечки, маскхалати, частково одяг, біноклі, сумки, ремені. Торік же кошти спрямовувалися, насамперед, на придбання шоломів, бронежилетів, розгрузок.
Тільки шоломів і бронежилетів було придбано по сотні.
На жаль, активність по збору коштів і продуктів харчування знизилася. Це могло статися і через публікації і розповіді по телебаченню про різних шарлатанів. Але кошти і продукти харчування з нашого району таки доходять за призначенням. Але разом з тим, інформаційнопропагандистська робота в районі ведеться ще недостатньо, її рівень дещо знизився.
Усі ми вважаємо себе патріотами. А є ще і таке поняття як обов’язок. Тим часом поки що допомагають одні і ті ж. Системно і постійно роблять це сільгосп - виробники, суми внесків яких суттєві. Координаційна група, волонтери, представники громадськості проводили чимало часу, радилися, щоб впровадити таку допомогу у гривнях на зразок постійного щомісячного внеску. Якби певна сума щомісяця надходила на благодійний рахунок від кожного підприємця, залежно від його можливості, допомога в цілому стала б суттєвішою. На жаль, ця схема поки що не прижилася. Хоч є приклади її ефективності. Наприклад, жителька Кошаринець Є. Осадча щомісяця приносить по триста гривень у благодійний фонд. Невже у неї більший дохід чи рівень життя, ніж у декого з підприємців?
Взяти б, наприклад, вертикально інтегровані підприємства – у Тернівці, Березівці, Осіївці, Яланці. Вони допомогу надають, але при їхніх статках вона могла б бути набагато суттєвішою.
Тож шановні громадяни, керівники підприємств, установ і організацій району.
Не будьте байдужими. Війна, АТО тривають. А рівень нашої мобілізації залежить ще від рівня свідомості кожного з нас. Матеріальна допомога тим, хто сьогодні у Збройних Силах України, бере участь в АТО, – це набагато важливіше, ніж підтримка на словах.
Володимир ОЛЬШЕВСЬКИЙ, перший заступник голови РДА, керівник районної оперативної координаційної групи.