Плекаймо довкілля разом

  • 0
  • 7 Червня 2014, 09:00

Попри зусилля природоохоронців та громадськості, в районі є ряд екологічних проблем, наслідки яких становлять потенційну загрозу для довкілля та здоров'я людей.

Перша – це забруднення землі побутовими, будівельними та іншими відходами.

Так, частина громадян, навівши порядок і зібравши сміття, добросовісно завозять його на сміттєзвалища. Але є непоодинокі випадки, коли його завозять у лісосмуги, ліси, канави, глинища і т.д., а в м. Бершаді нерідко просто викидають на вулицю.

Ви подивіться, на що перетворились наші вулиці, на яких «Ми» чомусь перестали наводити порядок і чистоту, мало того, самі їх засмічуємо. І це сьогодні, коли міська рада намагається зробити наше місто чистим. Тричі на тиждень виділяється транспорт для збирання сміття з дворів, із прибудинкових територій і вулиць періодично збираються відходи нашого господарювання. В ряді сіл району також проводиться вивезення сміття на сільські сміттєзвалища.

Друга проблема – продовжується спалювання листя, сміття та різного виду відходів. Спалюється все: лінолеум, плівка, ізоляційний матеріал, пластикові іграшки і пляшки, які при згоранні утворюють близько 70 токсичних речовин.... Найнебезпечніші – діоксини, які впливають на генетику всього живого...

Третя – необхідно подумати над тим, чому береги річок та водоймищ перетворились у сміттєзвалища, чому сюди завозиться і заноситься всякий непотріб. Ніхто не задумується над тим, що весь цей бруд зливається у воду, і вона забруднена через підземні «капіляри» потрапляє у криниці, з яких п'ємо воду!!!

І на завершення – чому останнім часом знищуються зелені насадження? Адже дерева – це фабрика кисню. Одне дерево забезпечує життя чотирьом людям. Чи знають про це ті, хто посягає на джерело людського життя – її величність природу?

Незабаром починається заготівля липового цвіту. І нерідко можна побачити, що для того, щоб зірвати цвіт, ломають та ріжуть гілки дерева, чим завдають йому велику шкоду.

У нашому районі традиційно проводиться робота з благоустрою, озеленення та поліпшення екологічного стану міста та сіл.

Але, на мою думку, цим потрібно займатися постійно і не тільки конкретними діями, а й вихованням у молоді і дорослих дбайливого ставлення до свого міста, села, природи.

Після всього вищезгаданого дійшов висновку, що негайно треба бити на сполох, адже ситуація з довкіллям не може не турбувати.

Завершу свій лист поетичними рядками:
Ви чули, як дерева плачуть?
Земля здригається неначе,
Земля ридає, земля благає,
Це хто ж моїх дітей знімає?

Віктор БАЛАН, колишній інспектор екобезпеки, ветеран праці.


автор: Газета "Бершадський край"
Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
7 фото   
4 фото   
11 фото   
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Ласовецький Кирило Кирилович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »


Якщо Ви виявили помилку, виділіть текст з помилкою та натисніть Ctrl+Enter щоб повідомити про це редакцію

Останні новини
Може бути цікаво

Плекаймо довкілля разом - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники