У представника громадської організації «Риболов» Леоніда Когута і в громадського інспектора «Вінницярибоохорони» Олега Швеця, як і в державного інспектора «Вінницярибоохорони» Вадима Борисюка та громадського інспектора Володимира Загороднього (на знімку зліва направо), було чимало конкретних пропозицій щодо ведення боротьби з браконьєрами.
Відрадно, що перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, який вів зустріч, уже з самого її початку відзначив: що намічалося, в основному, виконується. І це так. Результати посилення боротьби з браконьєрством уже помітні й на ринку, де реалізується жива риба. Масово з’являтися на ньому зі своїм товаром браконьєри не дуже і ризикують, як це було раніше. Тому акценти під час зустрічі і було зміщено на те, якою має бути подальша робота у цьому напрямку.
Від громадської організації «Риболов» досить змістовно виступив і поділився планами Леонід Когут (детально про це йшлося у попередньому номері нашої газети), який розповів, що є навіть можливість орендувати для організації рейдів по річках і ставках моторизовані плавзасоби, завдяки чому вдасться значно підвищити ефективність їх проведення. Водночас він зауважив, що без активізації громадськості вести боротьбу з браконьєрами буде дуже важко. У самих же громадах чомусь іноді кивають, що робити це, нібито, має хтось інший, тільки не представники громади.
Ця громадська організація вже навіть планує взяти участь у Всеукраїнській спілці, щоб надалі бути учасником і її програм.
А от оперативність і якість виконання поставлених завдань, йшлося під час зустрічі, ще потребує удосконалення, особливо співпраця з працівниками міліції у плані боротьби з браконьєрами на річках і ставках. А до провідного інженера відділу КВВР Тульчинського МУВР Олександра Салганіка виявилося стільки запитань, що вирішили запросити його на наступну зустріч. Інспекторам рибоохорони цікаво буде почути, яким чином безпосередньо його служба впливає на збереження флори і фауни у нашому районі. Технічні зони, греблі, заставки, оренда ставків і плата за це, хто і яким чином здійснює контроль за цим і у межах яких повноважень – такий далеко не повний перелік запитань до нього.
Йшлося на нараді і про співпрацю інспекторів рибоохорони з представниками самооборони.
Володимир Ольшевський виступив з ініціативою, щоб при кожній сільській раді, у кожному селі району дільничні інспектори міліції мали ще і помічників на громадських засадах з питань охорони водних ресурсів.
Єдиною вимогою при цьому було те, щоб боротьба з браконьєрами не виходила за межі правового поля.
Таким чином, заходи, як у боротьбі з незаконним виловом риби, так і торгівлею нею без відповідних документів, удосконалюються. Тому любителі дармової рибки теж повинні зробити з цього відповідні висновки.