На знімку (зліва направо): заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області Володимир Андрійович Боковець, директор ТОВ «Жорняки» Микола Никифорович Рибак та головний спеціаліст з охорони праці управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Анатолій Мойсейович Похила під час перевірки у ТОВ «Жорняки».
Ця перевірка організована територіальним управлінням Держ гірпромнагляду у Вінницькій області. Для цього створено робочу групу, до складу якої увійшли начальники інспекцій територіального управління, начальник відділу організації розслідування нещасних випадків, державні інспектори – всього 16 представників. Очолює групу заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області Володимир БОКОВЕЦЬ.
Розповісти про плани роботи робочої групи, взагалі поділитися враженнями про ситуацію з охороною праці у нашому районі ми і запропонували Володимиру Андрійовичу.– З самого початку нами було заплановано здійснити перевірку на 44-х об’єктах господарювання у районі, в тому числі і діяльність райдержадміністрації щодо управління охороною праці на районному рівні, а також міської ради в частині повноважень, якими вона наділена.
Ця перевірка здійснюватиметься до 11 жовтня. У планах роботи облдержадміністрації заслухати її результати на спільному засіданні координаційної ради і колегії територіального управління Держ гірпромнагляду у Вінницькій області 22 жовтня.
Такі перевірки, із заслуховуванням їх результатів, є досить значимими і впливають на характер і поведінку людей, які розуміють, що влада не залишається осторонь питань охорони праці, які насправді є досить вагомими.
Вінниччина – агропромисловий регіон, у якому найбільша кількість виробничого обладнання, яке задіяне саме у сільськогосподарському виробництві – зрозуміло, що і у переробній галузі сільськогосподарської продукції.
І якщо вести мову про порушення вимог в охороні праці в цілому, то вони схожі. Перші результати перевірок у Бершадському районі, згідно з інформаціями перевіряючих, ні в чому не відрізняються від виявлених в інших районах. Організаційного характеру – це допуск до виконання робіт працівників без навчання, інструктажів, перевірки знань з охорони праці. Достатньо також зауважень щодо допуску працівників до виконання робіт без спецодягу, засобів індивідуального захисту. Щодо виконання робіт підвищеної небезпеки – не допускаються до виконання будівельних робіт на висоті, до роботи з машинами і механізмами працівники, не забезпечені засобами індивідуального та колективного захисту, відповідними приладами для виконання цих робіт.
Основна мета, яку ми поставили як перед собою, так і перед присутніми на нараді у райдержадміністрації перед початком перевірок, вживати негайних заходів на випадок виявлення порушень, які не потребують фінансових на те витрат і часу. Перед інспекторами було поставлено також завдання здійснити контроль за усуненням виявлених порушень, що має позитивно вплинути на подальшу безпечну роботу працівників на цих робочих місцях.
Щодо Бершадщини, то варто відзначити, що у цьому районі достатньо високий потенціал працюючих, посадових осіб, усі розуміють проблеми охорони праці. Немаловажно також, що з розумінням до них ставиться і райдержадміністрація. Приємно було чути, наскільки на нараді, перед початком перевірок, голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака, виступивши, володів технічними термінами, прописаними у законодавстві, спілкувався і доводив до працівників і посадових осіб відповідні вимоги охорони праці.
Варто відзначити і роботу спеціалістів, на яких покладено питання охорони праці – районного управління праці і соціального захисту населення РДА, управління агропромислового розвитку. У районі організовуються відповідні наради-семінари, заслуховують керівників і посадових осіб на засіданнях районних координаційних рад, колегіях райдержадміністрації. У міру можливостей у цих засіданнях беруть участь і державні інспектори з питань цієї сфери.
Вже у перший день перевірки роботи райдержадміністрації, як здійснюється управління охороною праці на районному рівні, роботу відповідних служб було оцінено позитивно.
Певні питання, які потребують удосконалення, звичайно, ще є, деякі напрямки недопрацьовано – на це інспекторами буде звернуто увагу під час перевірок. Але я впевнений, що при такому розумінні питань охорони праці, яким воно є на сьогодні у райдержадміністрації, усі зауваження будуть ліквідовані вчасно.