Це хронічне захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді характерних утворень на тілі пацієнта: папул або бляшок рожево-червоного кольору, поверхня яких покрита лусочками. Висипання псоріазу можуть проявлятись на будь-якій поверхні тіла, але найбільш часто локалізуються на волосистій частині голови, ліктях і руках пацієнта.
Це спадкове генетичне захворювання, яке супроводжується порушенням обміну речовин, ендокринних залоз, порушенням імунної системи. Це не заразна хвороба.
Досвід показує, що психічна перевтома, стреси, неврози, неправильний спосіб життя і характер харчування, ранки і порізи на шкірі викликають загострення псоріазу.
В Україні приблизно 1,5 млн. хворих на цю хворобу.
На сьогодні у Вінницькій області близько 5550 хворих стоять на обліку в дерматовенерологів з приводу захворювання на псоріаз. У нашому районі зареєстровано 257 пацієнтів зі вказаним захворюванням.
Оскільки це спадкове генетичне захворювання, то сучасне лікування псоріазу зводиться до позбавлення зовнішніх проявів захворювання, очистки шкіри хворого від висипань на тривалий термін.
Спеціально для лікування псоріазу тяжкого ступеню розроблено біологічні препарати, значною перевагою яких у порівнянні з іншими засобами терапії є висока частота розвитку ремісії хвороби, попередження та лікування деструкції суглобів.
Особам, які помітили у себе на шкірі подібні висипання, рекомендовано звертатися до лікарів-дерматологів у поліклініку за місцем проживання.
Саме з метою комплексного підходу до вирішення проблем, пов'язаних із захворюваннями на псоріаз, залученням зусиль різних громадських організацій та владних структур був запропонований Всесвітній день псоріазу в Україні.
Тетяна БОГАЧЕНКО, лікар-дерматолог