Як показує досвід, відпочинок приносить задоволення не всім. В минулому році на водоймах області загинуло 72 особи, з них семеро дітей.
Близько десятка жителів району потонуло торік.
На жаль, в цьому році вже відкрито цей страшний рахунок. На День Перемоги 9 травня в одному з сіл району трагічно загинув п’ятирічний хлопчик – майже на очах у дорослих дитина втопилася.
Нагадуємо про те, що творцями безпечного відпочинку на воді є, в першу чергу, ми самі. Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є: правильний вибір і обладнання місць купання, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах.
Під час купання забороняється запливати за попереджувальні знаки, буї, бакени, стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього, пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів, використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, плавати на плавзасобах у місцях, не відведених для купання, вживати спиртні напої, забруднювати воду і берег, прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання, підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання, допускати у воді ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг у воді, подавати помилкові сигнали небезпеки, заходити глибше, ніж по пояс людям, які не вміють плавати.
Якщо ж лихо трапилося, то необхідно терміново надати невідкладну медичну допомогу постраждалим. Для цього покладіть постраждалого на спину, на тверду поверхню, однією рукою відкрийте йому рота, пальцями іншої руки, завернутими у серветку або носову хустинку, видаліть з порожнини рота пісок, мул та інше. Рукою, підкладеною під потилицю, максимально розігніть хребет в шийному відділі, за підборіддя висуньте вперед нижню щелепу, утримуючи її в такому положенні однією рукою, другою стисніть крила носу. Наберіть повітря у свої легені, щільно охопіть відкритий рот пацієнта та зробіть пробне вдування повітря в його легені, водночас контролюйте підіймання грудної клітини.
Кількість вдувань – 16-20 за хвилину до відновлення дихання, пульсу, звуження зіниць, покращення кольору шкіри.
Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації