Серед інших причин загибелі людей: пожежі – 35 осіб; дорожньо-транспортні пригоди – 23, в т.ч. 2 дитини; на водоймах – 5 осіб, в т.ч. 1 дитина; внаслідок недотримання правил безпечного поводження при виконанні певних робіт – 5 осіб. Мали місце 12 випадків виявлення та знешкодження 28 одиниць вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни.
Погодні умови квітнятравня різноманітні, нерідко з різкими змінами, посиленням вітру. У добовому розрізі характерною рисою є значні перепади температури повітря від дня до ночі. Опади переважають у вигляді дощу, але бувають і у вигляді мокрого снігу. З літніх явищ не виключені зливи, грози, іноді шквали, град. Заморозки в квітні – явище звичайне для всієї території району. Середньомісячна температура повітря в квітні 2012 року очікується 100 тепла, що на 1,70 вище норми. Місячна кількість опадів передбачається 30 мм, при нормі 47 мм. Щодо тенденцій виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру у квітні-травні, то збільшуються середні значення кількості НС, пов'язаних з пожежами в природних екосистемах та метеорологічного характеру.
Надзвичайні ситуації гідрометеорологічного характеру в ці місяці можуть бути викликані різкими змінами погодних умов, поєднанням сильних опадів з посиленням вітру, не виключені в окремі дні заморозки, підняття рівнів води, що може короткочасно ускладнювати роботу окремих галузей господарства.
Пожежонебезпечний період в багаторічному розрізі спостерігається з травня до жовтня, але у квітні під час значного підвищення температури повітря (особливо вдень) та в разі випадіння малої кількості опадів може зрости пожежна небезпека в екологічних системах. Особливо це стосується вихідних і святкових днів, коли необережне поводження з вогнем може призвести до виникнення пожеж (особливо у лісах, близьких до населених пунктів). Оскільки квітень в цьому році прогнозується з температурним режимом на 2 градуси вище норми, а опадів за прогнозом випаде менше норми, то ймовірність пожеж досить реальна.
Існує висока ймовірність виникнення небезпечних інфекційних захворювань, особливо гепатиту-А, сальмонельозу, гострих кишкових інфекцій, зберігається загроза випадків отруєння людей, особливо чадним газом та харчових отруєнь.
Враховуючи висновки порівняльного аналізу щодо кількості НС за відповідний період минулих років, динаміку виникнення НС протягом І кварталу та з метою попередження виникнення над - звичайних ситуацій і зменшення їх наслідків, органам місцевого самоврядування, керівникам відповідних установ та організацій доцільно посилити проведення роз'яснювальної роботи щодо дотримання правил поводження з вогнем в місцях масового відпочинку та поведінки на водних об’єктах.
Борис ОБУХОВСЬКИЙ, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації.