– Насамперед, мова піде про шкільну форму. Купляючи її, батьки мають пам’ятати золоте правило: мінімум синтетики, максимум зручності.
Адже дитина у цьому обмундируванні проводитиме близько 6 годин на день.
Тому, перш за все, слід ознайомитися з тією інформацією, яку дає етикетка. Нині уже відверто виробники вказують склад тканини. Зазвичай 100% синтетики, хоч такий одяг не дозволено для використання дітьми. Фактично, якщо тканина верху може мати змішаний склад (вовна, бавовна, віскоза), то підкладку роблять, як правило, тільки із синтетичних матеріалів. Такі «недитячі» тканини небезпечні тим, що не мають гігієнічних властивостей, здатні накопичувати електрику, мало гігроскопічні – тобто не вбирають в себе вологу.
Грішать виробники шкільної форми і використанням неякісних барвників, які можуть пофарбувати не тільки блузку, сорочку чи тіло дитини, а й спровокувати алергічну реакцію. Тому порада батькам – особливу увагу звертати на склад підкладок.
Другий за важливістю предмет школярів – ранець.
Обирати його слід не за зображенням улюбленого героя мультиків, а за вагою, розмірами та формою. Наприклад, для учня 1-2 класу його вага не має перевищувати 2 кг.
Спинка має бути твердою, в ідеалі – ортопедичною. Її ширина не повинна перевищувати «габарити» плечей дитини, зате лямки мають бути широкими, не врізатися в плечі школяра. На шкільному ранці мають використовуватися деталі і фурнітура з світловідбиваючими елементами на передніх і бокових поверхнях. Це безпека дитини, особливо в осінньо-зимовий час, коли рано сутеніє.
Що ж до ручок, то раджу купувати першачкам легкі ребристі кулькові ручки, а зошити потрібно обирати зі сторінками молочного кольору. Надто білі чи навпаки темні «битимуть» по гостроті зору.
Тож основна порада батькам: не довіряйте стовідсотково етикеткам, а хоча б примітивними методами (очима, носом і руками) перевіряйте якість продукції, яку купуєте своїм дітям.