Якщо ви побували під дощем чи снігом, одразу ж струсіть з хутра воду щіткою, неодмінно повісьте одяг просушитись при кімнатній температурі. Коли хутро висохне, обережно розчешіть його не дуже густим гребінцем. З каракулю, смушку, мерлушки (хутра, що має дрібний завиток) воду вимочують чистою ганчіркою. Хутро не розчісують, а злегка вибивають зі споду.
Жирові плями з комірів, шапок та інших невеликих хутряних виробів видаляють м'якою чистою ганчірочкою, змоченою бензином. Ворсу протирають „за шерстю», якщо пляма свіжа і ворса довга, і „проти шерсті», якщо пляма застаріла і ворса коротка. До бензину інколи додають пучечку миючого засобу. Але після цього хутро протирають чистим бензином.
Біле хутро добре чистити картопляним крохмалем або манною крупою. Пересипавши хутро крохмалем чи крупою, його легко труть руками. Якщо хутро дуже забруднене, до крохмалю додають бензин. Потім обережно витрушують. Інколи для досягнення бажаного ефекту процедуру повторюють 23 рази.
З допомогою крохмалю можна почистити й світлу овчину.
Хутро посипають крохмалем і рясно збризкують з пульверизатора теплим слабким розчином прального порошку або господарського мила високої якості. Розмащують руками, дають висохнути, потім очищають щіткою. При сильному забрудненні процедуру повторюють. Після чистки річ просушують, розчісують.
Багатьох цікавить, чи можна відновити блиск хутра. Подрібніть до порошкоподібного стану ядра грецьких горіхів, зав'яжіть порошок у складену вдвоє-втроє марлю і протріть цим тампоном хутро у напрямку ворсу, і хутро поверне чудовий стійкий блиск.