Євгеній ЯРЕМЧУК, виконуючий обов’язки керуючого Бершадським відділенням Вінницької філії ВАТ «Комерційний банк «Хрещатик»: – Наскільки ми надійні – читачі нехай зроблять висновок з того, що хоч і входимо у двадцятку найнадійніших, шістнадцять з них працюють з іноземним капіталом, ще два – державні і тільки два, в тому числі і ми – з українським. Валютних кредитів намагаємося не давати, дотримуючись принципу: у чому заробляємо, у тому і повинні видавати.
Щодо виплат по депозитах, то дана проблема виникла у всіх банках – достроково розривати їх заборонив Національний банк. Тож без проблем і прострочення повернемо їх по закінченню терміну дії депозиту. І це при тому, що у нас по них вигідні умови.
Старше покоління щось і втратило на заощадженнях, але справедливо буде відзначити, що теперішнє всеж починає вірити в економіку, довіряти банківській діяльності. Принаймні клієнти, яких обслуговує наше відділення, задоволені і їх додається.
Щодо запасів на чорний день, то найвигідніше зберігати гроші вкладникам у всіх валютах.
Якщо когось насторожує кількість відділень різних банків у райцентрі і чи не створюють вони одне одному конкуренцію, то на ці запитання я відповів би так: а запитайте, чи заважають один одному магазини, яких ще більше?
Тож розвиток банківської системи насправді навіть повинен зацікавити населення.
Адже з’явився, нарешті, і банківський ринок.
Щодо плати за послуги, які надаємо населенню, то ми дійсно беремо її у сумі 5 гривень.
Встановлює наші розцінки не відділення. Ми тільки розглядаємо ринок послуг у Бершадському районі і так само працюємо на ньому, як і всі інші.
Щодо черг, які іноді у нас бувають, то в основному вони з тих, хто прийшов, щоб заплатити комунальні платежі – відділення у досить зручному місці, або ж відсотки за кредити.
Наталія МАДЮДЯ, начальник Бершадського відділення банку «Надра»: – З 10 лютого по 10 серпня діє мораторій на задоволення вимог вкладників і кредиторів. Це означає, що депозити не виплачуються. Відсотки ж, нараховуються. Суми депозитів клієнт або пролонговує на умовах, які сам вибирає, або вони просто залишаються на депозитному рахунку.
Але наш тимчасовий адміністратор і в цій ситуації робить все, щоб швидше відновити їх виплату. В першу чергу малозахищеним верствам населення. Це означає, що вже в квітні банк почав повернення депозитів клієнтам, у яких строк депозиту закінчився в лютому – йдеться про такі в сумі до 20 тисяч гривень. Далі – у травні повертатимемо ті, строк яких закінчився у березні і так далі.
Такий підхід дає результати, ліквідність банку відновлюється.
У перспективі ж, як тільки банк пройде рекапіталізацію, тобто держава викупить 50 відсотків його акцій плюс одну, ми станемо третім державним банком. Але розглядаються також варіанти і можливості співпраці й із зовнішнім інвестором.
Щодо наших вкладників, то чимало хто з них зараз переоформляє депозити. А це означає, що довір’я до нас не втрачено.
Відносно кредитів, то на даний момент не кредитуємо – спочатку здійснюватиметься повернення депозитів і вже виданих кредитів. Банк, в тому числі і наше відділення, навіть у складні для себе часи ні на один відсоток, ні по одному кредиту відсотки не підняв, тож не постраждав жоден із наших клієнтів.
Крім того, ми перші пішли на продаж валюти на погашення кредитів. Так, що перспектива їх повернення реальна. Враховуючи, що більшість позичальників на сьогодні зазнають тимчасових труднощів з виконання кредитних зобов’язань, ми йдемо клієнтам назустріч. Наприклад, при достроковому погашенні юридичними особами понад 50 відсотків поточної заборгованості по кредиту відбувається зниження відсоткової ставки на 2 відсотки в гривні і на один відсоток в доларах і євро.
Щодо банківського збору за надані послуги, то при платежах за використані воду і електроенергію ми взагалі не беремо комісійних. За решту послуг – один відсоток від суми, але не менше п’яти гривень.
Від редакції. Подібна ситуація з виплатою депозитів і збору за надані послуги, за деяким виключенням, і в інших бершадських відділеннях банків.
Тож як співпрацювати з ними, довіряти свої кошти та інше кожен має вирішувати сам. От тільки не поспішайте з вибором, спочатку порадьтеся і проконсультуйтеся.